Nawet 14 zł opłaty za kartę do konta w Meritum Banku!

2015-04-03 15:18:05

W lutym 2015 roku Alior Bank poinformował o przejęciu Meritum Banku. Niedługo przy tym kazał czekać klientom banku na zmiany. Już z końcem marca wycofane zostało z oferty bezpłatne Proste Konto Osobiste, a jego posiadacze będą płacić wkrótce nawet 14 złotych miesięcznie za kartę.

Nowe rządy Alior Banku można już dostrzec na stronie Meritum Banku pod postacią nowego cennika dla kont i kart. Pierwsze zmiany dotknęły posiadaczy Prostego Konta Osobistego – jednego z nielicznych bezwarunkowo bezpłatnych kont bieżących na rynku. Klienci korzystający z tego rachunku mogą go używać, ale na nowych zasadach, które będą obowiązywały od czerwca br.

Za kartę zapłacisz dwa razy!

Przede wszystkim Alior Bank wprowadza opłatę za kartę debetową w wysokości 6 zł miesięcznie, a także opłatę dodatkową - 8 zł. Ten uzupełniający koszt poniesie klient, który nie zapełni konta pensją, emeryturą, stypendium lub przelewem z innego banku, ale nie niższym niż 2 tys. zł. Z opłaty dodatkowej zwolnieni będą klienci poniżej 19 roku życia, a w przypadku 24–latków i młodszych wystarczy pensja w wysokości 1 tys. złotych, by tego kosztu nie ponosić. W okresie przejściowym, liczonym do końca października br., bank nie będzie pobierał opłaty dodatkowej, a jedynie 6 zł za kartę debetową.

Proste konto zyskuje wyższą jakość

Miejsce Prostego Konta Osobistego zajmie funkcjonujące już w Alior Banku Konto Wyższej Jakości. Nowy właściciel Meritum Banku obiecuje, że nie zmieni warunków prowadzenia rachunku przez najbliższych 5 lat. Dodatkowym walorem Konta z Gwarancją mają być bezpłatne przelewy ekspresowe.

Aby konto było bezpłatne, musi co miesiąc być zasilane kwotą min. 2,5 tys. złotych, a dodatkowo należy z niego dokonywać płatności bezgotówkowych kartą na kwotę nie niższą niż 700 złotych miesięcznie. Całkiem sporo. W przypadku niespełnienia tych warunków bank naliczy miesięczną opłatę w wysokości 12 złotych. Rachunek będzie bezwarunkowo bezpłatny do końca października 2015 roku.

Chętni mogą zmienić konto

Klienci, którzy zechcą zmienić dotychczasowy pakiet na Konto z Gwarancją, mogą to zrobić bez opłat. Zachowają przy tym dotychczasowy numer rachunku. Taką zmianę można zrealizować samodzielnie w bankowości internetowej.

Meritum Bank informuje, że wszystkie zmiany wprowadzone z początkiem kwietnia są wynikiem obecnej sytuacji na rynku bankowym.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam