Koniec ery darmowych kont? T-Mobile UB wprowadza opłatę za kartę

2015-04-03 12:35:51

Alior Bank, obsługujący T-Mobile Usługi Bankowe i przejmujący Meritum Bank, podnosi ceny dla klientów obu instytucji. W przypadku T-Mobile UB od czerwca będą naliczane opłaty za obsługę karty debetowej, jeśli jej użytkownik nie wyda nią co najmniej 200 złotych miesięcznie. Czy nowe zmiany oznaczają koniec ery bezwarunkowo darmowych kont i kart?

Nowa Taryfa Opłat i Prowizji oraz Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych w T–Mobile obowiązuje już od 1 kwietnia 2015 roku, ale zasadnicze zmiany dla klientów wejdą w życie za dwa miesiące, czyli 1 czerwca br. Najbardziej radykalna modyfikacja dotyczy posiadaczy dotychczas bezpłatnej karty debetowej.

Płać kartą lub płać za kartę!

Od 1 czerwca 2015 roku klient, który miesięcznie nie dokona transakcji bezgotówkowych kartą na minimum 200 złotych, będzie musiał zapłacić 6 złotych. Dodatkowo bank podwyższa także opłaty za zmianę PIN–u w bankomacie z 1 do 3 złotych, a także wprowadza nową opłatę za sprawdzenie salda konta w bankomacie – 1 złoty.

Pozostałe przywileje T–Mobile Konta pozostają bez zmian, czyli darmowe wciąż będzie prowadzenie rachunku, zapewnione jest także bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, a także ciągle obowiązuje 0 złotych za krajowe przelewy internetowe oraz 10 przelewów natychmiastowych co miesiąc.

Jak pozbyć się karty?

Klient, który aktywnie korzysta ze swojej karty debetowej, raczej nie będzie miał problemu ze spełnieniem nowych wymagań T–Mobile UB. Osoby, które rzadko korzystają z tego narzędzia płatniczego, mogą zamknąć swoją kartę. Jest to możliwe poprzez bankowość internetową, gdzie wystarczy zmienić status karty. Wtedy konto nadal będzie bezpłatne, a karta stanie się już bezużyteczna.

Konto walutowe

T–Mobile poinformował także, że od 1 czerwca 2015 roku wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą z konta walutowego będą darmowe. Wprowadzona natomiast będzie opłata za wydanie lub wznowienie karty debetowej do konta walutowego w wysokości 10 złotych. Wzrośnie także opłata za przelew europejski SEPA – koszt 5 złotych.

Droższy limit odnawialny

Dodatkowo bank wprowadził także opłatę za przyznanie i odnowienie limitu kredytowego w ramach konta do 1%, ale nie mniej niż 30 złotych.

Karta kredytowa i konto oszczędnościowe

Wśród kolejnych zmian wprowadzonych przez T–Mobile znajdziemy także wzrost opłat w ramach kart kredytowych. Wypłata gotówki z bankomatu będzie kosztowała 4%, ale nie mniej niż 10 zł. Taką samą opłatę bank naliczy za przelew z rachunku karty.

Dodatkową zmianę odczują klienci robiący przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Za drugą i kolejną tego typu transakcję zamiast 1 złotych, zapłacą 5 złotych. 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam