Porównanie kont osobistych za 0 zł: kwiecień 2015

2015-04-23 16:07:26

Czasy całkowicie darmowych rachunków osobistych wydają się przemijać, a kolejne banki od miesiąca co rusz zwiększają opłaty związane z użytkowaniem prowadzonych przez nie kont. Czy możliwe jest jeszcze znalezienie rachunku osobistego za 0 zł?

Nie da się ukryć, że czasy, gdy znaczna większość rachunków osobistych była darmowa, bardzo szybko przemijają. Na rynku znajdziemy wprawdzie wiele kont, które nie wymagają opłat, jednak wiążą się z koniecznością spełnienia wielu dodatkowych warunków, rozpoczynając od konieczności przelewania wynagrodzenia, przez wykonywania określonej ilości transakcji bezgotówkowych, aż po utrzymywania odpowiedniego salda na rachunku. Zacznijmy jednak od tych najlepszych, czyli prawdziwie darmowych.

1. Bank SMART: SMART Konto

Smart Konto to rachunek bezwarunkowo i całkowicie bezpłatny. Nic nie zapłacimy za jego prowadzenie, ani też za użytkowanie karty debetowej, ani za wypłaty gotówki z bankomatów (wszystkich w Polsce). Istnieje przy tym możliwość założenia konta oszczędnościowego SMART Procent z oprocentowaniem 3,0% w skali roku.

Sprawdź też: Ile czasu czeka się na kartę z banku?

Minusy:

 • bank nie posiada oddziałów,
 • opłata za papierowy wyciąg z ROR-u przesyłany pocztą wynosi 5 zł.

2. T-Mobile Usługi Bankowe: T-Mobile Konto

Bezwarunkowo darmowe konto posiada jeszcze T-Mobile Usług Bankowe. Obecnie rachunek nie wiąże się z opłatami za jego otwarcie, prowadzenie czy użytkowania kart debetowych czy wypłaty z bankomatów. Bank nie tylko oferuje bezpłatne przelewy, ale udostępnia w każdym miesiącu 10 darmowych przelewów natychmiastowych. Dodatkowo już przy otwieraniu rachunku możemy darmowy limit debetowy w kwocie 1 tysiąca zł, bez żadnych formalności. Atutem konta T-Mobile jest też możliwość wykonywania przelewów przez Facebook czy korzystanie z płatności zbliżeniowych w usłudze My Wallet. Dodajmy też, że w przypadku rachunków otwartych od 1 maja 2014, na które wpływa wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium, oprocentowanie wynosi 3% dla kwot do 5 000 zł.

Niestety, T-Mobile UB już zapowiedziało zmiany w cenniku usług, w wyniku których wprowadzona zostanie opłata miesięczna za użytkowanie karty debetowej, a wynosić ona będzie 6 zł. Będzie można jednak jej uniknąć, jeśli przeprowadzimy transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do kont a na kwotę minimum 200 zł miesięcznie.

Minusy:

 • opłata za wyciąg papierowy z rachunku wynosi 10 zł,
 • od 1 czerwca - wprowadzenie warunku płatności bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł miesięcznie, by uniknąć opłaty za obsługę karty debetowej (6 zł).

Sprawdź też: Płacenie telefonem: poznaj zasady bezpieczeństwa

3. Konta bezpłatne warunkowo

Oprócz dwóch wyżej wymienionych bezpłatnych rachunków osobistych funkcjonuje wiele ofert kont, które również nie będą wiązały się z żadnymi opłatami, ale tylko wtedy, kiedy właściciel ROR-u spełni warunki określone przez bank:

 • Konto Wyższej Jakości w Alior Banku (warunki: wpływ przelewów zewnętrznego w kwocie min. 2,5 tys. zł miesięcznie lub dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 700 zł miesięcznie),
 • Lubię To! Konto w Banku BPH (warunek: min. 4 transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie),
 • eKONTO z darmowymi bankomatami w mBanku (warunek: transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 200 zł miesięcznie),
 • Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim (warunek: transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie),
 • Konto Osobiste w Orange Finanse (warunek: min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie),
 • Konto 360º w Banku Millennium (warunki: wpływy min. 1000 zł miesięcznie oraz min. 1 transakcja bezgotówkowa kartą),
 • Konto dbNET w Deutsche Banku (warunki: transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 200 zł miesięcznie - od 1 czerwca: min 700 zł miesięcznie).
Tomasz Słupczyński