Jak zarabiać na własnym hobby?

2015-04-28 11:41:35

Czy warto z hobby uczynić pracę na pełnym etacie?  Oczywiście, że tak. Nie dość, że będziemy robić, to co sprawia nam przyjemność, to jeszcze będziemy na tym zarabiać. Sprawdź, które hobby potrafią być najbardziej dochodowe.

Nie ulega wątpliwości, że idealna praca to taka, która nie tylko daje nam wystarczająco dużo pieniędzy, aby móc utrzymać siebie i swoją rodzinę, lecz również taka, która sprawia nam przyjemność i powoduje zadowolenie z jej wykonywania. Wprost idealnym rozwiązaniem w tym zakresie jest praca, która jest jednocześnie naszym hobby.

Co ciekawe, rozwój nowych technologii w dużej mierze umożliwia nam łączenie pracy zawodowej i hobby jednocześnie. Wielu Polaków deklaruje, że może zarabiać lub już zarabia dzięki swoim zainteresowaniom i hobby. Jeden na siedmiu Polaków myśli o przekształceniu swojego hobby w pracę na pełnym etacie. To jeden z wyższych wskaźników na całym starym kontynencie. Już teraz dziesięć procent rodaków deklaruje, że w chwili obecnej zarabia na swoich zainteresowaniach.

Trendy te nie różnią się wcale od tych funkcjonujących w innych europejskich krajach. Po prostu coraz chętniej młodzi ludzie (choć nie tylko), wykorzystują nowe, innowacyjne technologie do przekształcenia dodatkowego zajęcia w pełnoprawną, pełnoetatową pracę.

Największe zarobki w naszym kraju mogą osiągnąć osoby, których hobby są usługi budowlane, remontowe, a także designerzy oraz projektanci biżuterii i dodatków. Na dalszych miejscach znalazły się osoby, których pasją jest opieka nad dziećmi i udzielanie korepetycji.

Niewątpliwie uczynienie z hobby pracy jest bardzo dobrym pomysłem. Po pierwsze - robimy to, co chcemy i lubimy, a po drugie - możemy być swoim własnym szefem, a po trzecie mamy pełną swobodę w prowadzeniu własnej firmy. 

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam