Chwilówki w Pożyczkomacie: nasza opinia

2015-05-28 10:09:53

Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego nieprzemyślane skorzystanie z danej oferty może wpędzić nas w poważne kłopoty. Co należy wiedzieć o Pożyczkomacie, zanim skorzystamy z oferowanych przez serwis chwilówek?

Pożyczkomat to serwis pożyczkowy, którego operatorem jest Friendly Finance, firma działająca w Europie Środkowej i na rynku skandynawskim. W Polsce firma chwali się szybkością działania i weryfikacji klientów, uczciwością i dostępnością. Czy pożyczanie od niej pieniędzy na pewno obędzie się bez wad.

Sprawdź też: 10 przykazań pożyczkobiorcy

Oferta

Pożyczki oferowane w Pożyczkomacie opiewają na kwoty od 50 do 1500 zł (przy pierwszej pożyczce). Ich spłatę możemy rozłożyć na okres od 7 do 31 dni. Jeśli w trakcie spłaty nie wystąpią żadne problemy, a zobowiązanie zostanie uregulowane terminowo, przy kolejnej współpracy firma podniesie dostępny dla nas limit do kwoty nawet 4000 zł.

Przedłużenie terminu spłaty

Pożyczkomat daje swoim klientom możliwość przedłużenia pierwotnie ustalonego terminu spłaty. Operacja taka nigdy nie odbywa się jednak automatycznie, a swoją wolę należy zgłosić przed upłynięciem pierwotnej daty na uregulowanie zobowiązania. W następnej kolejności firma poda nam wysokość opłaty za przedłużenie, która będzie zależna od kwoty pożyczki, ale też od terminu, na jaki przedłużymy spłatę.

Koszty

Pożyczenie 1000 zł na okres 31 dni będzie się wiązało w tym przypadku z opłatami wynoszącymi 268 zł. Przy najkrótszym, 7-dniowym terminie spłaty, koszty spadną do 120 zł. Oferta jest dość elastyczna, przez co w miarę naszych możliwości finansowych możemy wybrać przystępny termin spłaty, ale też z góry określić koszt pożyczki.

Atuty

Zdecydowaną zaletą Pożyczkomatu jest proces weryfikacji klienta, który odbywa się w sposób zautomatyzowany. Dzięki temu podjęcie decyzji kredytowej i przelanie środków może trwać zaledwie kilka minut. Atutem jest także całodobowy dostęp do infolinii i możliwość skorzystania z pożyczki nawet w niedziele i święta.

Czy warto?

Sprawdź też: Ustawa antylichwiarska ochroni korzystających z usług firm pożyczkowych?

Oferta Pożyczkomatu jest przejrzysta i elastyczna, co z pewnością przemawia na jej korzyść. Warto jednak zauważyć, że firma nie przygotowała żadnych promocji dla nowych klientów, co wiele osób może skłonić do wyboru innego pożyczkodawcy. W tym przypadku skorzystać mogą jednak stali klienci, dla których przygotowano wysoki limit jednorazowej pożyczki, wynoszący nawet 4000 zł. Niestety, koszty chwilówek nie są najniższe, jednak na to trzeba być przygotowanym, korzystając z pozabankowych pożyczek.

Renata Grochowska