O tych ubezpieczeniach dla dziecka rodzic nie może zapomnieć

2015-03-26 19:38:28

Troskliwi rodzice powinni pomyśleć o ubezpieczeniach dla swoich dzieci. Chodzi nie tylko o polisy posagowe – jest wiele innych opcji ubezpieczeniowych, które mogą chronić najmłodszych.

Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele ubezpieczeń przydatnych dla rodziców. Najczęściej są to ubezpieczenia pakietowe, dotyczące na przykład narodzin dziecka czy zgonu rodzica.

Na co powinni zwrócić uwagę rodzice?

Dla przykładu Warta proponuje kilka ciekawych ubezpieczeń, które powinny zainteresować rodziców. Należą do nich m.in. NNW szkolne, ubezpieczenie mieszkania z gwarancją pomocy lekarskiej, OC w życiu prywatnym czy też opcja Torebka z gwarancją ochrony na wypadek rabunku.

Pomoc po wypadku dziecka

NNW szkolne jest szerokim pakietem ochronnym, gwarantującym pomoc rodzicom po wypadku dziecka, łącznie z wypłatą świadczenia ubezpieczeniowego oraz pomocą medyczną, a nawet pokryciem kosztów korepetycji. Szczegóły tego ubezpieczenia znajdują się w ofercie Warty.

Warta Dom Komfort

Warta oferuje również swoim klientom jeden z najbardziej rozbudowanych pakietów ochronnych assistance. Gwarantuje on pomoc medyczną na terenie całego kraju dzieciom, które potrzebują nagłej pomocy lekarskiej. Pakiet ten zapewnia także pomoc pielęgniarską oraz przy zakupie leków. Jeżeli niezbędna jest szybka pomoc dla chorego dziecka, pakiet Warta Dom Komfort ją zapewnia.

Gdy dzieci wyrządzają szkody

Jeżeli dzieci wyrządzają szkody (a takie sytuacje również często się zdarzają), OC prywatne pokrywa roszczenia osób poszkodowanych. Jeżeli dziecko potrąci rowerem przechodnia, jeżeli zarysuje auto sąsiadowi czy wybije mu szybę w oknie, firma ubezpieczeniowa pokryje koszty.

Kradzieże niestraszne

Dzieci noszą przy sobie różne cenne przedmioty: telefony komórkowe, smartfony, tablety itd. Przemoc szkolna jest ogólnie znanym problemem, wiedzą o niej dyrekcje szkół i policja. Dzieci bywają zastraszone, a nawet bite i okradane przez starszych uczniów. Często też nie zgłaszają tego nikomu, bo się po prostu boją. Rodzice mogą dochodzić swoich praw i praw swoich dzieci w dyrekcjach szkół i na policji. Odszkodowań za zrabowane cenne przedmioty mogą natomiast dochodzić w Warcie, jeżeli tylko wykupią ubezpieczenie Torebka z gwarancją ochrony na wypadek rabunku.

Emilia Kasińska