Zdobądź zniżki w ubezpieczeniu mieszkania

2015-03-26 13:35:16

Nie jesteś zadowolony z ceny posiadanej polisy mieszkaniowej? Wysokość składki ubezpieczeniowej można z łatwością obniżyć - dzięki zniżkom. Sprawdź, jak je zdobyć.

Koszty polis są wynikiem oceny ryzyka ubezpieczeniowego, jaką dokonują poszczególne firmy ubezpieczeniowe w oparciu o własne wyznaczniki. Przed zakupem każdego ubezpieczenia bardzo istotna jest więc analiza ofert, cen oraz warunków proponowanych umów.

Co wpływa na cenę?

Generalnie najważniejszymi elementami, które wpływają na wysokość naliczonych składek ubezpieczeniowych, są:

  • przedmiot ubezpieczenia (w tym przypadku mieszkanie) i jego wartość,
  • zakres ochrony,
  • wysokość sumy ubezpieczenia,
  • okres umowy.

Pamiętajmy przy tym, że standardową cenę polisy można obniżyć. Zniżki w ubezpieczeniach nie są zarezerwowane tylko dla polis OC czy AC. Można je zdobyć także ubezpieczając mieszkanie. Są jednak osiągalne tylko do określonej granicy - nie mogą przekroczyć 60 proc.

Za co zniżka?

Zniżki ubezpieczeniowe dostępne są wtedy, gdy najpierw pomyślimy o zabezpieczeniu mieszkań przed szkodą, a możemy to osiągnąć poprzez:

  • montaż zabezpieczeń antywłamaniowych,
  • montaż  systemów alarmowych z monitoringiem,
  • stały dozór nad budynkiem,
  • montaż drzwi antywłamaniowych,
  • montaż krat lub szyb antywłamaniowych czy rolet przeciwwłamaniowych.

Poza tym ważna jest także bezszkodowość oraz wkład własny. Na obniżenie ceny polisy wpływa także zakup pakietu ubezpieczeniowego (np. poprzez zakup polisy mieszkaniowej z assistance czy NNW). W szczególnych przypadkach firmy ubezpieczeniowe stosują własne zniżki i promocje, np. rabaty dla nowych klientów. Dotychczasowi klienci mogą być z kolei nagradzani za kontynuowanie współpracy czy za zakup innych produktów ubezpieczeniowych.

Czytajmy OWU

Wybór jak najkorzystniejszej dla siebie polisy nie jest łatwą sprawą, dlatego należy dokładnie analizować oferty, a przede wszystkim bardzo szczegółowo zapoznawać się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń. W OWU zawarte są szczegóły każdej oferty ubezpieczeniowej, wszystkie wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczycieli, dlatego każdy klient firmy ubezpieczeniowej powinien się z nimi zapoznać.

Renata Grochowska