Szybkie kredyty na oświadczenie dla firm - w których bankach ich szukać?

2015-04-01 12:13:16

Kredyt na oświadczenie gwarantuje szybkość uzyskania środków i minimum formalności. Które banki oferują możliwość uzyskania ekspresowej pożyczki bez zaświadczeń na firmę?

Kredyty na oświadczenie dla firm dedykowane są prawie wyłącznie stałym klientom danych instytucji. W ten sposób można szybko sfinansować działalność bieżącą własnego przedsiębiorstwa i nie martwić się o konieczność dostarczania do banku sterty dokumentów, których zdobycie wymaga często kilku wizyt w odpowiednich urzędach.

Kredyt, ale jaki?

Kredyt na oświadczenie sam w sobie nie jest ostatecznym produktem kredytowym, ale formą udzielenia pożyczki. Oświadczenie o dochodach staje się w takiej sytuacji podstawą wniosku kredytowego i analizy zdolności kredytowej. Sam kredyt może natomiast przybrać formę tradycyjnego kredytu na działalność bieżącą, linii kredytowej na rachunku czy zwykłej pożyczki.

Co więcej, niektóre banki, tak jak np. Alior Bank, oferują możliwość zaciągnięcia kredytu walutowego na podstawie oświadczenia, popartego wyciągiem z konta.

Gdzie pożyczyć?

Oświadczenie o dochodach firmy będzie podstawą do rozpoczęcia procedury kredytowej w takich instytucjach, jak wspomniany już Alior Bank, ale też w Idea Banku, BIZ Banku, Banku Zachodnim WBK, ING Banku Śląskim, Meritum Banku, BNP Paribas, Citi Handlowym czy w Deutsche Banku. W wielu przypadkach do wyboru będziemy mieli też różne produkty kredytowe, a wysokość marży będzie zależała od negocjacji z bankiem, które w praktyce oparte będą głównie na płynności finansowej firmy.

Weryfikacji i tak nie unikniemy

Wnioskodawca liczący na to, że oświadczenie całkowicie załatwi sprawę formalności i całej procedury kredytowej, będzie musiał pogodzić się z tym, że bank z całą pewnością nie powierzy kwestii zdolności kredytowej i spłaty takiego zobowiązania jednemu, niepotwierdzonemu przez nikogo dokumentowi. Nasza firma zostanie dokładnie zweryfikowana, zarówno pod kątem płynności finansowej, jak i historii w BIK-u.

W razie wątpliwości banku co do wiarygodności kredytowej wnioskodawcy, może się okazać, że dodatkowo konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego, wyciągów z rachunku bieżącego firmy etc. Innymi słowy, jeśli mamy coś do ukrycia, bank z pewnością się o tym dowie.

 

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam