Jak aktywować kartę w Pekao?

2015-03-31 19:27:55

Otrzymanie karty płatniczej nie oznacza jeszcze, że od razu możemy przystąpić do korzystania z niej. Pierwszym krokiem powinna być bowiem jej aktywacja. Jak to zrobić, posiadając kartę w Banku Pekao?

Procedura wydawania kart płatniczych jest taka sama w przypadku większości baków działających w Polsce i nie inaczej jest w przypadku Banku Pekao. Klient posiadający lub zakładający rachunek osobisty może złożyć wniosek o wydanie karty, a po podpisaniu umowy w ciągu 14 dni otrzyma listownie dwie przesyłki. Pierwsza z nich to sama karta, druga - informacja o numerze PIN. Po otrzymaniu listów możemy przejść do aktywacji karty. Jest na to kilka sposobów.

Operacja potwierdzona kodem PIN

Najprostszym sposobem aktywacji karty debetowej jest dokonanie nią operacji wymagającej użycia kodu PIN. Możemy tym samym aktywować kartę np. płacąc za zakupy (z wyjątkiem transakcji zbliżeniowej).

Sprawdź też: Ile kosztuje karta prepaid w Banku Pekao?

System bankowości internetowej

Najwygodniejszą metodą aktywacji karty debetowej lub kredytowej jest skorzystanie z systemu bankowości internetowej. Po zalogowaniu do swojego panelu klienta musimy przejść do zakładki "Karty", a następnie wybrać z listy opcję "Aktywacja karty". Następnie system wyświetli nam numer karty, którą wcześniej otrzymaliśmy listownie, a jedynym zadaniem, które będziemy musieli wykonać, to podążanie zgodnie z instrukcjami generowanymi przez Pekao24. 

Telefonicznie lub w placówce

W razie problemów z aktywacją karty przez Internet, każdy klient może też wybrać się do oddziału Pekao lub zadzwonić na infolinię banku. W przypadku pierwszej opcji powinniśmy zabrać ze sobą nie tylko samą kartę płatniczą, ale też dokument potwierdzający naszą tożsamość. Podczas korzystania z infolinii doradca poprosi nas o podanie numeru karty, a także o potwierdzenie danych osobowych.

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Bez względu na nasz wybór, cały proces aktywacji zajmie maksymalnie kilka minut, po których możemy swobodnie dokonywać płatności bezgotówkowych czy wypłat środków z bankomatów.

Wydanie lub wymiana karty debetowej

Posiadacze kart płatniczych w Banku Pekao mogą z poziomu Pekao24 wnioskować o wydanie kolejnych kart, nie tylko debetowych, ale też kredytowych czy prepaid. Przy okazji warto pamiętać, że w sytuacji, gdy ważność naszej karty zacznie dobiegać końca, bank automatycznie prześle do nas kolejny "plastik", który następnie będzie wymagał aktywacji w sposób podobny, jak opisany powyżej. W takich sytuacjach klient nie musi samodzielnie wnioskować o wznowienie karty.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam