Ile kosztują powiadomienia SMS i e-mail o saldzie konta?

2015-03-17 11:33:17

Banki prześcigają się w uatrakcyjnianiu ofert kont osobistych, chcąc przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Rozbudowują przy tym pakiet usług dodatkowych, z których jednymi z bardziej przydatnych są powiadomienia SMS i e-mail o saldzie konta. Sprawdzamy, ile kosztuje ta usługa w PKO BP.

Od czasu do czasu banki próbują zaskakiwać swoich klientów wprowadzaniem usług, które mają na celu dostarczenie klientowi jak najbogatszego pakietu informacji o jego finansach. Jednym ze sposobów na umożliwienie monitorowania klienta o zmianach salda na jego koncie są powiadomienia SMS i e-mail. Te udostępnia m.in. PKO Bank Polski.

Gdziekolwiek będziesz

W PKO BP dzięki powiadomieniom SMS oraz e-mail posiadacz rachunku może dowiedzieć się nie tylko o jego saldzie. Można również zostać poinformowanym np. o wygaśnięciu lokaty czy konieczności uregulowania raty. Jeżeli zechce korzystać z tego rozwiązania, może na bieżąco kontrolować swoje finanse. Ma przy tym możliwość wyboru, jakiego rodzaju zdarzeń dotyczyć ma informacja przekazana SMS-em przez bank, a odnosić się może do:

  • rachunku osobistego,
  • lokaty,
  • kredytów,
  • kanałów dostępu do konta.

W przypadku konta osobistego możemy otrzymywać na przykład powiadomienie o wygaśnięciu zlecenia stałego, o ujemnym saldzie czy o niezrealizowanych operacjach finansowych. Poprzez SMS oraz e-mail można również przekazać informacje o zmianie hasła, danych osobowych, adresu korespondencyjnego, adresu e-mail bądź numeru telefonu. Bank zadba o przesłanie takich informacji, choć nie za darmo.

Koszty powiadomień SMS

Wiadomości SMS mogą być wysyłane przez całą dobę lub tylko w godzinach od 8.00 do 22.00. Za taką trzeba płacić, ale sami decydujemy o sposobie rozliczenia. Możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji:

  • abonament w wysokości 6 zł, z limitem 40 wiadomości SMS (opłata za każdy następny SMS wynosi 0,20 zł) lub
  • opłaty naliczane od każdego SMS-a, a wynoszą one 0,25 zł od wiadomości.

By mieć kontrolę nad wydatkami ponoszonymi w ramach usługi, można ustanowić limit otrzymywanych wiadomości. Po jego wyczerpaniu kolejne informacje nie będą do nas napływały, dzięki czemu nie będziemy narażać się zbyt wysokie koszty.

Usługa jest dostępna bezpłatnie dla posiadaczy rachunków: PKO Konto bez Granic, Konto AURUM, a także Konto Platinium II.

Bezpłatne powiadomienia e-mail

Powiadomienia pocztą mailową odbywają się na podobnych zasadach. W ich przypadku również można wybrać rodzaj zdarzeń, o których chcemy być informowani, a wiadomości są wysyłane przez całą dobę. Ważna informacja jest taka, że za tego rodzaju powiadomienia nie trzeba płacić.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam