Skąd dowiadywać się o aktualnie najlepszych ofertach kredytów?

2015-06-11 16:28:54

Kredyt to popularny sposób na finansowanie zarówno dużych inwestycji mieszkaniowych, jak i drobnych zakupów lub remontów. Polacy chętnie pożyczają pieniądze w bankach, ale także w firmach pożyczkowych. Skąd jednak możemy dowiedzieć się o aktualnie najlepszych ofertach?

Polacy ciągle chętnie zaciągają kredyty, czemu sprzyjają niskie stopy procentowe na polskim rynku międzybankowym, co oznacza lepszą dostępność pożyczek oraz ich niższe koszty. Ważne jednak, żeby pożyczać z głową i kierować się przy tym przede wszystkim rozsądkiem. Niestety, beztroskie zadłużanie się nierzadko prowadzi do katastrofalnych skutków. Jak podaje BIG Infomonitor S.A., łączna kwota zaległych płatności Polaków to 40,94 mld zł, a średnie zaległe zadłużenie statystycznego dłużnika to 17 214 zł.

Bogactwo ofert

Ogromna konkurencja na rynku bankowym sprawia, że instytucje finansowe prześcigają się w różnych propozycjach kredytowych, chcąc przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Czasami oferty wydają się być bardzo podobne, a jednak mogą różnić się szczegółami, które sprawią, że w jednym przypadku koszt kredytu będzie niewielki, a w drugim o wiele większy.

Jak w takim razie poradzić sobie w tym gąszczu propozycji bankowych? Trudno polegać jedynie na przekazie marketingowym, bo w nim każdy produkt jest najlepszy. Jednak to, co jest dobre w reklamie, niekoniecznie musi być dobre dla klienta. Oto kilka sposobów, jak szukać najlepszych ofert kredytowych na rynku.

Doradca kredytowy

Jeśli nie chcemy szukać ofert na własną rękę, możemy skorzystać z usług doradcy kredytowego. Ten swoją pracę powinien rozpocząć od dokładnego poznania naszej sytuacji finansowej oraz naszych oczekiwań. Dopiero na tej podstawie powinien przedstawić nam najlepiej dopasowane oferty różnych banków i dokładnie omówić każdą z nich. Doradca kredytowy pomoże nam również skompletować odpowiednie dokumenty.

Pamiętajmy, że warto korzystać z usług sprawdzonych doradców, ponieważ co prawda my nie płacimy za taką wizytę (w większości przypadków), ale doradca dostanie prowizję z banku, co może budzić pewne podejrzenia, że reprezentuje interesy tego banku.

Internet przychodzi z pomocą!

Internet coraz częściej ułatwia nasze codzienne życie. Może przyjść nam z pomocą również w kwestii wyszukania najlepszych ofert kredytowych na rynku. W sieci możemy znaleźć wiele aktualnych rankingów najlepszych kredytów. Warto jednak w tym przypadku wybierać znane, prestiżowe portale, specjalizujące się w finansach. Możemy również skorzystać z wyszukiwarek ofert kredytowych, jak Comperia.pl. W tym przypadku mamy możliwość ustalenia własnych kryteriów wyszukiwania najlepszych ofert (np. podając kwotę, jaka nas interesuje, filtrując kredyty bez konta itd.). Oczywiście takie informacje możemy traktować jedynie poglądowo, ale w ten sposób wytypujemy oferty, które nas interesują i już wtedy możemy kontaktować się z wybranymi bankami bezpośrednio.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam