Przemeblowanie na wiosnę - jak najtaniej je sfinansować?

2015-04-01 13:13:24

Wiosna to pora roku, w której mocniej zaczyna świecić słońce, przyroda budzi się do życia, człowiek staje się weselszy i pełen zapału do pracy. W tym okresie nasze myśli krążą wokół porządków i zmian. Patrzymy świeżym okiem na nasze mieszkanie i zdarza się, że chcielibyśmy coś zmienić. Bywa, że metamorfozę zaczynamy od przemeblowania. Ale jak najtaniej je sfinansować? 

Wiosna to nowe trendy nie tylko w ubraniach, fryzurach, ale także w meblach. W związku z tym chętniej decydujemy się na zmiany. Zanim zaczniemy szukać odpowiedniej oferty kredytowej, warto już wybrać odpowiednie meble.

Analiza ofert krok po kroku

Gdy zaplanujemy zmianę wystroju wnętrza, najpierw trzeba dokładnie podliczyć, jaka kwota kredytu wystarczy na nasze wydatki. Następnie musimy poszukać najtańszej oferty na rynku. Do tego warto wykorzystać porównywarkę internetową. Ostatnim krokiem jest złożenie wniosku w wybranym banku, łącznie z dostarczeniem niezbędnych dokumentów.

Poniżej przedstawiamy najatrakcyjniejsze obecnie propozycje kredytów gotówkowych na kwotę 10 000 złotych ze spłatą rozłożoną na 36 miesięcy.

Eurobank – Tani Kredyt z Kontem

Najwyżej uplasował się w naszym rankingu Tani Kredyt z Kontem w eurobanku. Przy kredycie na 10 000 złotych, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 10 390,10 złotych, a rata miesięczna - 288,61 złotych. Oprocentowanie nominalne to zaledwie 2,50%, a RRSO – 2,53%. Prowizja w ramach tej promocji wynosi 0%.

W tej ofercie bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia. Kredyt ten skierowany jest do klientów deklarujących przelewanie wynagrodzenia do eurobanku. Dodatkowo klient ma możliwość wyboru dnia spłaty raty, a także raz w roku może skorzystać z miesięcznych wakacji kredytowych.

Raiffeisen Polbank - Kredyt Bezpieczny Korzystny

Na drugim miejscu znalazła się propozycja Raiffeisen Polbanku. W tej ofercie, przy kredycie na 10 000 złotych, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 11 616,19 złotych, a rata miesięczna – 322,67 złotych. Oprocentowanie nominalne w skal roku to 10%, a RRSO – 10,47%. Prowizja wyniesie zero złotych, ale tylko za przyznanie limitu kredytu.

Ubezpieczenie nie jest wymagane, a dobrowolne wykupienie polisy na wypadek śmierci lub całkowitej niezdolności do pracy zarobkowej to koszt 0,25% średniego zadłużenia. Miesięczna opłata za obsługę kredytu wynosi 10 złotych. Dodatkowo klient może samodzielnie ustalić wysokości raty - bez informowania o tym banku.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam