Czy warto korzystać z aplikacji do zarządzania budżetem domowym?

2015-03-17 11:23:19

Zarządzanie domowym budżetem może być zabawą, pod warunkiem korzystania ze specjalnych aplikacji. Tylko czy są one w stanie pomóc okiełznać comiesięczne wydatki?

Warto nauczyć się właściwie zarządzać domowym budżetem, ponieważ pomaga to generować oszczędności. O tym wiedzą wszyscy, jednak ze względu na brak czasu czy trudność w prowadzeniu regularnych zapisków często mimo początkowego zapału szybko porzucamy chęć prowadzenia notatek. W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść nam specjalne aplikacje.

Przykładowe aplikacje

Na rynku znajdziemy wiele różnego typu aplikacji służących jako menadżer finansów, które możemy zainstalować na swoim telefonie. Jedną z najpopularniejszych jest obecnie Mint Personal Finance. Ta aplikacja umożliwia szczegółową analizę domowego budżetu. Otrzymamy informację o ostatnich transakcjach, saldzie naszych kont bankowych i kart kredytowych oraz o nadchodzących płatnościach.

Inną, równie popularną opcją jest Dollarbird, będący kalendarzem dzięki któremu w prosty i intuicyjny sposób zaplanujemy wydatki na cały miesiąc. Mamy możliwość skorzystania zarówno z przypomnienia o płatności. Skorzystać możemy z wykresów z prognozami dotyczącymi naszego domowego budżetu.

Kolejną propozycją jest Kontomierz, będący narzędziem, dzięki któremu możemy kompleksowo zarządzać finansami osobistymi oraz rachunkami bankowymi. Aplikacja daje możliwość sprawdzania aktualnego stanu naszych wydatków i przychodów.

Aplikacja Kwitki pomoże nam rozwiązać problem zagubionych i zniszczonych paragonów. Możemy dzięki niej przy pomocy aparatu w telefonie dodać zdjęcie wybranego paragonu. Pomoże to na spięcie dokumentów w jednym miejscu.

Po co korzystać z aplikacji?

Dzięki aplikacjom możemy kontrolować swoje domowe finanse. Poszczególne narzędzia mają różnego rodzaju funkcje. Dzięki dużej liczbie dostępnych na rynku aplikacji możemy wybrać taką, która wydaje nam się najbardziej użyteczna ze względu na nasz budżet i to, w jaki sposób zamierzamy oszczędzać.

Zaletą tych aplikacji jest również ich dostępność. Możemy je pobierać ze sklepu z aplikacjami telefonicznymi, z którego korzystamy. Zwykle jest to bezpłatne. Pamiętajmy jednak, że w przypadku większości aplikacji darmowa jest jedynie podstawowa wersja, za pełną będziemy musieli zapłacić. Co istotne, wiele z nich dotychczas nie doczekało się polskiej wersji. Dlatego, zanim się na którąś zdecydujemy, przemyślmy dobrze wybór.

Żaneta Pilarska