BIK Pass coraz popularniejszy

2015-03-17 19:31:27

BIK Pass promowany jest jako przepustka do finansowej wiarygodności. Zawiera podsumowanie zobowiązań kredytowych klienta. Kilka dni temu kolejne banki umożliwiły w ramach współpracy z Biurem Informacji Kredytowej pozyskanie BIK Passa.

Kilka dni temu Sygma Bank oraz Bank Citi Handlowy w ramach współpracy z Biurem Informacji Kredytowej umożliwiły klientom pozyskanie BIK Passa. Jest to dokument potwierdzający wiarygodność kredytową. Kilka miesięcy wcześniej możliwość taką otrzymali klienci Poczty Polskiej i mikroodziałów Banku Pocztowego.

Czym jest BIK Pass?

BIK Pass to informacja o ocenie punktowej, zawierająca podsumowanie zobowiązań kredytowych. Zawiera dane osobowe kredytobiorcy, jego ocenę punktową oraz informacje o terminowości spłat kredytów. Informacje te można wydrukować jako dokument albo udostępnić mailem lub SMS-em. Dane prezentowane w BIK Passie są aktualne, aż do momentu ich wygenerowania. Dostępne są również BIK Passy wygenerowane w przeszłości. Posiadając dobrą historię kredytową, można otrzymać np. tańszy kredyt, tańszą kartę kredytową i tańsze ubezpieczenie.

Z BIK Passem łatwiej o kredyt

BIK Pass stanowi swego rodzaju ułatwienie podczas rozmowy z bankami przy ubieganiu się o kredyty. Dokument w rozmowie z instytucjami finansowymi potwierdza rzetelnego i godnego zaufania klienta. Dzięki coraz większej dostępności w placówkach i wzrasta dostęp do historii kredytowej dla klientów instytucji.

BIK Pass pomaga budować dobre relacje z instytucjami finansowymi. Pomoże przedstawić klienta jako osobę godną zaufania, np. podczas wynajmu mieszkania, wizyty w banku czy kupna ubezpieczenia. Klient otrzymuje potwierdzenie wiarygodności kredytowej w ciągu kilku minut.

  Jak zdobyć BIK Pass?

  BIK Pass dostępny jest w koncie podstawowym, premium oraz próbnym kont BIK online. Skorzystać można również z konta próbnego - i to bezpłatnie przez 60 dni. BIK Pass jest generowany automatycznie po wejściu w odpowiednią sekcję w panelu użytkownika. Będąc użytkownikiem konta podstawowego, można dokupić w każdej chwili pojedynczy BIK Pass. Posiadacze konta premium mogą 3 razy w ciągu roku wygenerować najbardziej aktualną wersję BIK Passa.

  Żaneta Pilarska

  Słownik finansowy
  Kalkulatory

  Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

  Sprawdzam