Raty 0% za zakupy na Allegro - gdzie tkwi haczyk?

2015-03-14 19:50:32

Robiąc zakupy na Allegro, możemy skorzystać teraz z rat 0%. Serwis przygotował we współpracy z PayU wiosenną edycję tej promocji.

To już druga odsłona promocji rat 0% na Allegro. Pierwsza miała miejsce w grudniu ubiegłego roku i cieszyła się dużą popularnością. Czy tak będzie i tym razem?

Czym są raty PayU?

Raty PayU to metoda finansowania zakupów dokonywanych drogą internetową. Raty PayU na Allegro są docenianą formą płatności. Ponad 30% osób, które raz z nich skorzystało, wybiera tę metodę ponownie. Klienci od początku 2014 roku mogą korzystać także z limitów kredytowych, które są ważne przez 60 dni od momentu zaciągnięcia ostatniej pożyczki ratalnej.

Dla kogo raty 0%?

Z opcji zakupów ratalnych korzystać mogą użytkownicy Allegro posiadający pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednią zdolność kredytową. Bez znaczenia jest natomiast, w jakim banku posiadają rachunek osobisty.

Chcąc skorzystać z opcji rat 0% od PayU, wystarczy wybrać raty PayU jako metodę płatności za zakupy, a następnie wypełnić wniosek pożyczkowy online. Decyzję kredytowa wydadzą partnerzy pożyczkowi, wśród których znaleźli się Alior Bank i mBank.

We wniosku kredytowym będziemy poproszeni o wpisanie kwoty swojego dochodu. Partner pożyczkowy może go zweryfikować, możemy zostać poproszeni o przesłanie wyciągu z konta. Decyzja o przyznaniu pożyczki zależy również od historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Na jakich warunkach?

Na raty możemy kupić wiele przedmiotów od różnych dostawców na łączną kwotę od 300 zł do 20 000 zł. Płatność możemy rozłożyć na 10 nieoprocentowanych rat. Allegro podało, że w ramach pierwszej edycji akcji Prawdziwe Raty 0% użytkownicy najczęściej finansowali zakup produktów z kategorii: Dom i Ogród, RTV i AGD, Komputery oraz Telefony i Akcesoria.

Z promocji zakupów na raty 0% na Allegro skorzystać można do końca marca br.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam