PARP pożyczy kobietom na założenie własnej firmy

2015-03-13 12:15:49

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jeszcze w tym miesiącu uruchomi konkurs w sprawie pożyczek dla kobiet, które chcą rozpocząć lub rozwinąć własną działalność gospodarczą. To doskonała wiadomość dla przedsiębiorczych pań, którym dotychczas brakowało środków na zrealizowanie własnej inicjatywy.

Pożyczki w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na przełomie marca i kwietnia mają być przyznawane kobietom, które chciałyby rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie kraju lub już ją prowadzą, ale potrzebują dodatkowego finansowania w postaci kredytu.

Do 40 tys. zł na 2%

Panie będą mogły liczyć na pożyczkę w wysokości od 20 do 40 tysięcy złotych. Kredyt będzie miał atrakcyjne oprocentowanie, które wyniesie 2% w skali roku. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że spłatę kredytu będzie można zawiesić na okres do roku od zakończenia kredytowanej inwestycji. To ciekawa propozycja, która może przypaść do gustu potencjalnym zainteresowanym. Niskie oprocentowanie i możliwość odłożenia w czasie spłaty kredytu wydają się być doskonałym rozwiązaniem dla początkującego biznesu.

Tylko w wybranych województwach

Program Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zostanie uruchomiony w ośmiu województwach. W nich zostanie wybranych po sześć powiatów, w których utrzymuje się wysoka stopa bezrobocia. Program ma działać w tych newralgicznych lokalizacjach, by wspierać lokalną przedsiębiorczość i pomagać w tworzeniu nowych inicjatyw biznesowych, a w perspektywie także zwiększać szansę na poprawę stopnia bezrobocia na danym obszarze. Jeżeli zainteresowanie programem będzie duże, PARP nie wyklucza, że zostanie on w przyszłości rozciągnięty na cały kraj.

Pożyczki nie tylko dla kobiet

Jeśli przedsiębiorca nie spełnia podstawowego kryterium powyższego programu dla kobiet, czyli mówiąc wprost - nie jest kobietą - nic straconego. PARP szykuje inne propozycje dla przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i średnie firmy. Przedsiębiorstwa, które złożyły wnioski projektowe w międzynarodowym programie innowacyjnym, mogą liczyć na dofinansowania ich udziału w rzeczonym programie.

Wysokość wsparcia w tym zakresie może sięgać 75 tysięcy złotych dla międzynarodowych kooperatorów projektów innowacyjnych i 35 tysięcy złotych dla partnerów w danym przedsięwzięciu.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam