Poznaj koszty przelewów telefonicznych

2015-03-07 16:24:03

Nie wszyscy posiadacze kont bankowych mają świadomość możliwości złożenia dyspozycji przelewu przez telefon. Przyjrzyjmy się tabelom opat i prowizji banków, aby sprawdzić, ile kosztuje zlecenie takiego przelewu.

Są dwa sposoby przeprowadzenia transakcji przelewu telefonicznego: poprzez rozmowę z pracownikiem infolinii lub poprzez automatyczny serwis telefoniczny banku. W momencie, gdy nie mamy dostępu do Internetu, a chcemy środki przelać w krótkim czasie, jest to z pewnością wygodna opcja. Dodajmy również, że pozwoli uniknąć załatwiania formalności przy okienku bankowym.

W Credit Agricole do 3 zł

Posiadacze konta osobistego w Credit Agricole za realizację poleceń przelewów kierowanych na rachunki prowadzone w banku lub na rachunki zewnętrzne w systemie Elixir, w tym do US-u i ZUS-u, korzystając z automatycznego serwisu telefonicznego CA24, nie ponoszą opłat. Jeśli zlecenia dokonają w serwisie telefonicznym CA24, poniosą opłatę w wysokości 3 zł. Realizacja zlecenia stałego kierowanego na rachunki prowadzone w banku lub w systemie Elixir, ustanowionego w serwisie telefonicznym CA24 to koszt 1 zł. Za przelewy nie płacą posiadacze konta Prostooszczedzajacego Premium.

W Meritum Banku – 2,5 zł

W Meritum Banku realizacja przelewu w złotówkach na rachunek w banku jest bezpłatna. Realizacja przelewu na rachunek w innym banku poprzez przelew telefoniczny to koszt 2,5 zł. Kwota ta jest pobierana od każdego przelewu. Opłaty są takie same, jeśli posiadamy Proste Konto Osobiste czy Meritum Konto Junior. Koszt przelewu natychmiastowego zleconego poprzez serwis telefoniczny wynosi 10 zł.

W Alior Banku konsultant - 5 zł

Jeśli posiadamy konto osobiste w Alior Banku, za przelew do innego banku za pośrednictwem bankowości telefonicznej poprzez rozmowę z konsultantem zapłacimy 5 zł. Wyjątkiem są Konto Wyższej Jakości oraz Konto Private Banking - w ich przypadku przelewy są bezpłatne. Koszt złożenia dyspozycji utworzenia/modyfikacji/odwołania zlecenia stałego drogą telefoniczną to jednorazowo 2 zł (bezpłatne w przypadku posiadaczy Konta Wyższej Jakości).

Jak widzimy na podanych przykładach, niestety przelewy dokonywane drogą telefoniczną są w większości przypadków płatne. Warto więc posiłkować się przelewami internetowymi, gdyż te z reguły są darmowe, a z przelewów telefonicznych korzystać jedynie wtedy, gdy wystąpi taka konieczność.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam