Oprocentowanie kont oszczędnościowych bez ROR: kwiecień 2015

2015-04-07 15:10:26

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, którego celem jest wypracowanie zysku dla jego właściciela. Oto najwyżej oprocentowane w kwietniu rachunki oszczędnościowe niewymagające założenia konta rozliczeniowego.

Konto oszczędnościowe porównywane jest z lokatą, jednak zwykle gwarantuje nieco niższy zarobek. Zaletą takiego sposobu oszczędzania jest zaś stały dostęp do posiadanych środków i możliwość ich wypłacenia w każdej chwili - bez utraty odsetek. Oto lista najwyżej oprocentowanych w kwietniu rachunków oszczędnościowych niewymagających posiadania ROR–u.

ING Bank Śląski - Otwarte Konto Oszczędnościowe

ING Bank Śląski oferuje konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w skali roku. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta, a potem wynosi 1,5%.

Sprawdź też: Jak grać na Forex? Poradnik początkującego inwestora

Bank nie pobiera opłat z tytułu otwarcia i prowadzenia rachunku. Za przelew wewnętrzny w placówce banku opłata wynosi 10 złotych dla osób nieposiadających ROR, natomiast 6 złotych dla posiadaczy takiego rachunku. Tyle samo zapłacimy za przelew zewnętrzny internetowy, ponieważ tylko pierwszy przelew/wypłata w miesiącu jest bezpłatny. Przelewy internetowe wewnętrzne rachunki własne posiadacza OKO prowadzone w ING Banku Śląskim są bezpłatne i nielimitowane.

Jedną z zalet posiadania konta jest możliwość uczestnictwa w programie Bankujesz - Kupujesz.

BIZ Bank - Rachunek oszczędnościowy BIZ

BIZ Bank oferuje rachunek oszczędnościowy oprocentowany 3%-3,3% w skali roku. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Konto, jako samodzielny produkt, można otworzyć tylko w oddziale BIZ Banku, natomiast przez Internet rachunek taki można uruchomić tylko w momencie zakładania lokaty BIZ PRO. Bezpłatnie możemy wykonać miesięcznie jeden przelew wewnętrzny, każdy następny kosztuje 10 złotych. Przelewy zewnętrzne kosztują po 15 złotych.

Sprawdź też: Jak zarabiać na opcjach walutowych?

Zaletą tego rachunku jest rosnące oprocentowanie wraz z ilością wpłacanych pieniędzy.

BGŻ Optima - Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków

BGŻ Optima w ofercie kont oszczędnościowych oferuje oprocentowanie 3% w skali roku. Propozycja ta obowiązuje jednak tylko dla nowych środków do kwoty 100 000 zł w okresie do 27 maja 2015 roku. Standardowe zmienne oprocentowanie wynosi 1,5% w skali roku dla pozostałych środków pieniężnych.

Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Wszystkie przelewy wewnętrzne i zewnętrzne można wykonywać bez żadnych opłat i ograniczeń. BGŻ Optima nie posiada żadnych placówek stacjonarnych, więc zawarcie umowy odbywa się on-line. Dodatkowymi korzyściami z posiadania takiego rachunku jest dostęp do atrakcyjnych lokat oraz do programu rabatowego Okazja Miesiąca.

Tomasz Słupczyński