Z partnerską kartą kredytową zyskujesz więcej

2015-03-02 12:31:45

Często podróżujesz? Wydajesz spore sumy na stacjach benzynowych? Płacąc kartą, kupujesz ubrania i kosmetyki? Posiadając specjalne, partnerskie karty kredytowe, możesz zaoszczędzić. Co oferują w tym zakresie polskie banki? Ile i w jaki sposób oszczędzimy?

Posiadacze partnerskich kart kredytowych mogą liczyć na zniżki w wybranych sklepach i punktach usługowych. Banki zazwyczaj wydają je we współpracy z sieciami paliw czy liniami lotniczymi.

Karta Kredytowa PKO VITAY

PKO Bank Polski oferuje swoim klientom Partnerską Kartę Kredytową PKO VITAY. Posiadając ją, mamy możliwość zbierania punktów w programie VITAY. Program prowadzony jest przez PKN Orlen. Za każde 2 zł opłacone kartą kredytową otrzymujemy 1 punkt w programie VITAY, następnie zgromadzone punkty możemy wymienić na nagrody z katalogu programu.

Citibank MasterCard World

Jeśli jesteśmy stałymi klientami sklepów takich jak: H&M, Multikino, Douglas, INTERSPORT, Play, Pure, Merlin.pl, warto rozważyć nabycie karty kredytowej Citibank MasterCard World. Posiadając ten plastik, podczas robienia zakupów zbieramy punkty, które możemy wymienić na nagrody znajdujące się w specjalnie przygotowanym katalogu.

Punkty możemy również zamienić na spłatę zadłużenia na karcie lub na zwolnienie opłaty miesięcznej za kartę. Ponadto, płacąc kartą, możemy liczyć na dodatkowe przywileje u partnerów w postaci: rabatów, promocji na określoną ofertę lub bonów podarunkowych na kolejne zakupy.

Karta Visa Castorama w Credit Agricole

Ciekawą propozycję w swojej ofercie posiada Credit Agricole, a jest nią Karta Visa Castorama. Kartą posługiwać się można w sklepach Castorama oraz we wszystkich punktach handlowych i usługowych w Polsce i na świecie oznaczonych logo Visa. W sklepach Castorama dla posiadaczy kart organizowane są różnorodne akcje z atrakcyjną ofertą.

Karta ma być także substytutem dla kredytów ratalnych. Klient może brać udział w atrakcyjnych akcjach, organizowane są specjalne akcje, dzięki którym można skorzystać np. z kredytu ratalnego o obniżonym oprocentowaniu, a nawet z kredytu darmowego.

Karta Pekao MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom

Bank Pekao przygotował mniej komercyjną propozycję, w postaci Karty Pekao MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową. Karta umożliwia wspieranie działania Fundacji w bezpośredniej pomocy dzieciom leczącym się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W ramach oferty bank przekazuje część wpływów z karty na rzecz Fundacji na ratunek Dzieciom. Ponadto posiadacze karty mogą liczyć na zniżki do 30 proc. w Programie Galeria Rabatów Pekao SA.

Banki posiadają w swoich ofertach różnego typu partnerskie karty kredytowe. Wchodząc w ich posiadanie, nie tylko możemy zaoszczędzić na stacji paliw, ale również wspomóc fundacje charytatywne. Od nas zależy, na jaki typ produktu finalnie się zdecydujemy.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam