Z partnerską kartą kredytową zyskujesz więcej

2015-03-02 12:31:45

Często podróżujesz? Wydajesz spore sumy na stacjach benzynowych? Płacąc kartą, kupujesz ubrania i kosmetyki? Posiadając specjalne, partnerskie karty kredytowe, możesz zaoszczędzić. Co oferują w tym zakresie polskie banki? Ile i w jaki sposób oszczędzimy?

Posiadacze partnerskich kart kredytowych mogą liczyć na zniżki w wybranych sklepach i punktach usługowych. Banki zazwyczaj wydają je we współpracy z sieciami paliw czy liniami lotniczymi.

Karta Kredytowa PKO VITAY

PKO Bank Polski oferuje swoim klientom Partnerską Kartę Kredytową PKO VITAY. Posiadając ją, mamy możliwość zbierania punktów w programie VITAY. Program prowadzony jest przez PKN Orlen. Za każde 2 zł opłacone kartą kredytową otrzymujemy 1 punkt w programie VITAY, następnie zgromadzone punkty możemy wymienić na nagrody z katalogu programu.

Citibank MasterCard World

Jeśli jesteśmy stałymi klientami sklepów takich jak: H&M, Multikino, Douglas, INTERSPORT, Play, Pure, Merlin.pl, warto rozważyć nabycie karty kredytowej Citibank MasterCard World. Posiadając ten plastik, podczas robienia zakupów zbieramy punkty, które możemy wymienić na nagrody znajdujące się w specjalnie przygotowanym katalogu.

Punkty możemy również zamienić na spłatę zadłużenia na karcie lub na zwolnienie opłaty miesięcznej za kartę. Ponadto, płacąc kartą, możemy liczyć na dodatkowe przywileje u partnerów w postaci: rabatów, promocji na określoną ofertę lub bonów podarunkowych na kolejne zakupy.

Karta Visa Castorama w Credit Agricole

Ciekawą propozycję w swojej ofercie posiada Credit Agricole, a jest nią Karta Visa Castorama. Kartą posługiwać się można w sklepach Castorama oraz we wszystkich punktach handlowych i usługowych w Polsce i na świecie oznaczonych logo Visa. W sklepach Castorama dla posiadaczy kart organizowane są różnorodne akcje z atrakcyjną ofertą.

Karta ma być także substytutem dla kredytów ratalnych. Klient może brać udział w atrakcyjnych akcjach, organizowane są specjalne akcje, dzięki którym można skorzystać np. z kredytu ratalnego o obniżonym oprocentowaniu, a nawet z kredytu darmowego.

Karta Pekao MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom

Bank Pekao przygotował mniej komercyjną propozycję, w postaci Karty Pekao MasterCard Fundacja Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową. Karta umożliwia wspieranie działania Fundacji w bezpośredniej pomocy dzieciom leczącym się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W ramach oferty bank przekazuje część wpływów z karty na rzecz Fundacji na ratunek Dzieciom. Ponadto posiadacze karty mogą liczyć na zniżki do 30 proc. w Programie Galeria Rabatów Pekao SA.

Banki posiadają w swoich ofertach różnego typu partnerskie karty kredytowe. Wchodząc w ich posiadanie, nie tylko możemy zaoszczędzić na stacji paliw, ale również wspomóc fundacje charytatywne. Od nas zależy, na jaki typ produktu finalnie się zdecydujemy.

Żaneta Pilarska