Przegląd cen ubezpieczeń kart kredytowych

2015-02-25 12:39:36

Ubezpieczenia kart kredytowych zapewniają ochronę na wypadek zgubienia lub kradzieży karty. Sprawdziliśmy przed czym jeszcze chronią i ile kosztują polisy tego typu dostępne w wybranych bankach.

Banki coraz częściej oferują specjalne pakiety ubezpieczeniowe dla kart kredytowych. W zakres ubezpieczenia wchodzi zwykle:

 • ochrona na wypadek kradzieży i zagubienia karty,
 • ochrona na wypadek nieuprawnionego użycia karty,
 • gwarancja spłaty kredytu,

a czasem również:

 • ubezpieczenie zakupu,
 • ubezpieczenie gwarancji najniższej ceny,
 • ubezpieczenie towarów zakupionych przy użyciu karty.

Bezpieczne Pieniądze w BZ WBK

Bank Zachodni WBK oferuje kartę kredytową MasterCard PayBack, wraz z którą klient otrzymuje pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Pieniądze. Zapewnia on ochronę na wypadek zgubienia lub kradzieży karty kredytowej oraz straty gotówki pobranej za pomocą karty z bankomatu lub w oddziale BZ WBK. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie jest bezpłatne. Aby z niego korzystać, wystarczy posiadać kartę kredytową w BZ WBK.

Pakiet Bezpieczny portfel w Banku BPH

Posiadacze karty kredytowej w Banku BPH mogą zdecydować się między innymi na Pakiet Bezpieczny portfel, w ramach którego mogą liczyć na zwrot utraconych środków w wyniku nieuprawnionych transakcji do kwoty 150 euro. Ubezpieczenie obejmuje także świadczenie za rabunek gotówki wypłaconej z bankomatu, jednak kwota świadczenia wynosi maksymalnie 2 000 zł w okresie 12 miesięcy trwania ochrony ubezpieczeniowej. Liczyć można także na pokrycie kosztów wydania nowej karty, nowych dokumentów lub zakupu nowego portfela w miejsce utraconego do kwoty 300 zł. Koszt pakietu to 2,5 zł miesięcznie.

Grupowe Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy w Banku Pekao

Posiadacze kart kredytowych w Banku Pekao mogą skorzystać z Grupowego Ubezpieczenia na Życie oraz z Grupowego Ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, czasowej niezdolności do pracy bądź poważnego zachorowania. Posiadacz karty ma do wyboru trzy warianty ubezpieczenia:

 • kompleksowy pakiet ubezpieczenia życiowego i majątkowego,
 • pakiet ubezpieczenia życiowego,
 • pakiet ubezpieczenia majątkowego.

W skład pakietu życiowego wchodzi: ubezpieczenie na wypadek zgonu, ubezpieczenie na wypadek trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub trwałego inwalidztwa. 

W skład pakietu majątkowego wchodzi ubezpieczenie od utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy bądź poważnego zachorowania. Składka ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia grupowego obliczana jest jako iloczyn stawki za ubezpieczenie (0,20 proc.) i salda zadłużenia z ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego

Bezpieczna Karta w Deutsche Banku

Wiele różnych opcji ubezpieczeń do kart kredytowych posiada w swojej ofercie również Deutsche Bank. Zdecydować możemy się między innymi na pakiet ubezpieczeń Bezpieczna Karta. Pakiet chroni między innymi przed:

 • skutkami nieuprawnionego użycia karty,
 • kradzieżą gotówki wypłaconej z bankomatu,
 • kradzieżą karty i dokumentów,
 • utratą i uszkodzeniem towaru opłaconego kartą.

Koszt tego ubezpieczenia w przypadku większości kart kredytowych to 3,5 zł miesięcznie. Ubezpieczenie jest bezpłatne dla posiadaczy kart Deutsche Bank Platinum i IQ World MasterCard.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam