Wysokie prowizje od przelewów w placówkach - sprawdź, które banki nie chcą Twoich rachunków

2015-02-18 15:18:40

Coraz rzadziej decydujemy się na wykonywanie przelewów w placówkach banków. Powodów jest wiele: długie kolejki, niski komfort w porównaniu do zlecania przelewów internetowych i wysokie koszty. Przeanalizowaliśmy oferty banków pod tym kątem i sprawdziliśmy, ile zapłacimy za przelew w oddziale.

Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości elektronicznej. I nie ma się co dziwić, w jej przypadku zwykle przelewy są darmowe. Zlecając przelew w placówce banku, możemy narazić się na spore koszty. Za jednorazowy przelew zapłacimy kilka złotych, a jeśli chcemy opłacić za jednym razem: prąd, wodę, gaz i czynsz, koszty zaczynają się mnożyć.

Od 2 do 7 zł w Credit Agricole

Klienci Credit Agricole posiadający 1Konto, Konto ProstoOszczędzające czy Konto ProstoOszczedzające Plus za przelew zewnętrzny (w systemie Elixir) w placówce baku, w tym do urzędu skarbowego i ZUS-u, zapłacą jednorazowo 7 zł.

Do 7 zł w Alior Banku

Posiadacze rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Alior Banku (Konto Osobiste, Konto Rozsądne, Konto Wyższej Jakości) nie płacą za przelew w ramach banku na rachunki obce realizowany w oddziale banku, jednak dokonując przelewu w systemie Elixir ponoszą opłatę w wysokości 7 zł (w przypadku Konta Wyższej Jakości bez opłat).

7 zł w BZ WBK

W BZ WBK posiadacze Konta Godnego Polecenia, Konta 123, Konta Aktywni 50plus za przelew złożony w placówce BZ WBK w systemie ELIXIR zapłacą 7 zł.

10 zł w Deutsche Banku

Klienci indywidualni Deutsche Banku za realizację przelewu w złotówkach do banku krajowego w systemie Elixir zapłacą, składając dyspozycję w placówce, 10 zł (dotyczy posiadaczy kont: dbNet, dbSmart, dbJunior). Tyle samo będzie kosztował przelew zlecany w oddziale do urzędu skarbowego i ZUS-u.

9 zł w PKO BP

Klienci PKO Banku Polskiego za przelew na rachunki w innych bankach zapłacą 9 zł. Przelew na rzecz organu egzekucyjnego to koszt 10 zł.

Od 7 do 9 zł Banku BPH

W Banku BPH za przelew w złotych na rachunki prowadzone w innych bankach na terytorium Polski, w tym do ZUS-u i urzędu skarbowego, realizowany poprzez oddział banku posiadacze kont Złoty Sezam, Srebrny Sezam zapłacą 7 zł, natomiast właściciele kont: Sezam Max, Sezam, Sezam Student zapłacą 9 zł.

Przelewy w placówkach banków są po prostu drogie. Zlecając jeden przelew, zapłacimy nawet 10 zł. Chcąc opłacić wszystkie rachunki, musimy liczyć się z dużą stratą. Okazuje się, że banki za wszelką cenę chcą zniechęcić klientów do odwiedzania oddziałów.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam