Do kiedy banki przyjmują wnioski o kredyt MdM?

2015-02-17 18:40:21

Mieszkanie dla Młodych to program rządowy, którego celem jest pomoc finansowa w zakupie mieszkania. Aby móc skorzystać z tego rodzaju dopłaty, trzeba spełnić szereg warunków i zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Sprawdźmy, do kiedy banki przyjmują wnioski o kredyt MdM.

Rządowy program MdM przewiduje dofinansowanie wkładu własnego, niezbędnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Jeśli chcemy skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, musimy najpierw udać się do jednego z banków, które biorą udział w tym projekcie i mają podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Banki w programie MdM

Obecnie już 14 banków podpisało umowę z BGK, należą do nich:

- PKO Bank Polski,

- Getin Noble Bank,

- Bank Pekao,

- Deutsche Bank,

- Eurobank,

- Bank Zachodni WBK,

- Spółdzielcza Grupa Bankowa,

- Bank Gospodarki Żywnościowej,

- Bank Polskiej Spółdzielczości,

- Alior Bank,

- Bank Ochrony Środowiska,

- Bank Millenium,

- Raiffeisen Polbank,

- Credit Agricole.

Do kiedy składać wniosek?

Wniosek o dofinansowanie wkładu własnego i o kredyt należy składać w wybranym przez siebie banku. Instytucja finansowa dokona weryfikacji naszej zdolności kredytowej, a po podjęciu pozytywnej decyzji prześle dalej wniosek do Banku Gospodarki Krajowej. Aby uzyskać dofinansowanie z programu MdM, wniosek o kredyt należy złożyć do końca roku kalendarzowego, w którym wnioskujący kończy 35 lat i nie później niż do 30 września 2018 roku.

W sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie posiadał zdolności kredytowej, do kredytu mogą przystąpić inne osoby: zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie.

Warunki dofinansowania 

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam