Ile kosztuje kredyt MdM w Banku Pekao?

2015-03-05 16:39:38

Kredyt z dopłatą MdM pozwala spełnić marzenia młodych ludzi o własnych czterech kątach. Dzięki dofinansowaniu nie musimy dysponować całą kwotą wkładu własnego, wymaganego przy ubieganiu się o kredyt mieszkaniowy. Ile kosztuje taki kredyt w Banku Pekao?

Mieszkanie dla Młodych, to program rządowy, który pozwala młodym osobom uzyskać dofinansowanie do zakupu mieszkania.

Warunki programu

Skorzystać z pomocy w ramach MdM-u mogą osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i nigdy nie posiadały na własność żadnego lokalu. Mogą to być małżeństwa  (bezdzietne lub z dziećmi) - w tym przypadku granica wieku dotyczy młodszego z nich, a także single.

Korzystając z kredytu w ramach MdM, mamy możliwość uzyskania dofinansowania przy zakupie mieszkania lub domu jednorodzinnego na rynku pierwotnym. Nieruchomość, którą chcemy nabyć, musi znajdować się na terenie Polski, musi służyć zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych, a także zostanie po raz pierwszy zasiedlona. Dodatkowo powierzchnia użytkowa nabytego lokalu nie może przekraczać odpowiednio:

  • 75 m2 dla mieszkania (85 m2, gdy osoba wnioskująca o kredyt wychowuje przynajmniej troje dzieci); 
  • 100 m2 dla domu jednorodzinnego (110 m2, gdy osoba wnioskująca o kredyt wychowuje przynajmniej troje dzieci).

Oferta Banku Pekao

Bank Pekao znajduje się w gronie instytucji finansowych, które przystąpiły do programu Mieszkanie dla Młodych. Zainteresowanym, którzy chcą pożyczyć pieniądze ze wsparciem MdM, bank obiecuje szybką decyzję kredytową i sprawne załatwienie formalności, ale tak naprawdę zależy to od indywidualnego przypadku każdego wnioskującego i zapewnienia o ekspresowych procedurach niekoniecznie muszą się pokrywać z rzeczywistością.

Wniosek o kredyt ze wsparciem MdM należy złożyć w placówce banku.

Koszty w Pekao

W Banku Pekao poniesiemy opłatę za przygotowanie i zawarcie umowy. Posiadacze Eurokonta będą musieli doliczyć do kwoty udzielonego kredytu 2,09%, natomiast pozostali kredytobiorcy nieco więcej, bo 2,59%.

Prowizja za wcześniejszą częściową spłatę kwoty kredytu jest każdorazowo pobierana od całej kwoty podlegającej spłacie i wynosi 2%, nie mniej jednak niż 200 zł.

Prowizja za wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu jest pobierana jednorazowo od spłacanej kwoty kredytu - 2%. Jednak tutaj również wprowadzona została minimalna opłata w wysokości 200 zł.

Przykład: 185 tys. zł na 29 lat, wkład własny - 28%

Przy powyższych parametrach kredytu rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla mieszkaniowego kredytu MdM w Pekao na dzień 3 marca 2015 r. wynosi 4,15%, oprocentowanie nominalne to 3,71%, w tym marża: 1,79%.

Założono, że uprawomocnienie się wpisu hipoteki umownej nastąpi w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy - na ten czas marża zostanie podwyższona o 1%. Równa rata kapitałowo-odsetkowa wyniesie 870 zł, a całkowity koszt kredytu: 127 425 zł. Został on wyliczony po uwzględnieniu kosztów:

  • płatnej gotówką prowizji od udzielenia kredytu: 1,75%,
  • rocznego ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń (polisa z oferty dostępnej w Banku): 185 zł,
  • opłata miesięczna za otwarcie i prowadzenie rachunku Eurokonto Mobilne: 0 zł,
  • opłata miesięczna za kartę debetową Debit Mobile wydaną do rachunku: 3,99 zł,
  • opłata za kontrolę nieruchomości: 137 zł,
  • wpis hipoteki z podatkiem: 219 zł,
Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam