Prześwietlamy kredyt hipoteczny w Banku Pekao

2015-04-14 18:34:25

Analizując kolejne oferty kredytów hipotecznych, tym razem pod lupę bierzemy ofertę Banku Pekao. Sprawdź, jak oferta jednego z największych banków w Polsce wypada na tle konkurencji.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao pozwala na sfinansowanie kupna mieszkania lub domu, domu letniskowego, garażu, działki budowlanej, a także remontu, budowy bądź rozbudowy nieruchomości. Co więcej, za pomocą tego kredytu można spłacić również kredyt hipoteczny, który zaciągnęliśmy w innym banku.

Obowiązkowe zabezpieczenie

Jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, obowiązkowym zabezpieczeniem spłaty zadłużenia jest hipoteka na finansowanej nieruchomości. Oprócz tego bank wymaga cesji praw z polisy ubezpieczeniowej zakupionej dla tej nieruchomości. Jest to polisa od ognia i pozostałych zdarzeń losowych.

Nie tylko w złotówkach

Kredyt możemy uzyskać nie tylko w złotówkach. Możliwe jest także pożyczenie pieniędzy w euro, dolarach, funtach brytyjskich, a także koronach norweskich i szwedzkich. Oczywiście - zgodnie z rekomendacją KNF - taka możliwość jest przewidziana tylko dla klientów uzyskujących dochody w określonej walucie.

Ile i na jak długo pożyczymy?

Jeżeli zaciągamy kredyt w złotówkach, to jego wysokość może wynieść maksymalnie 90 proc. wartości nieruchomości. W przypadku kredytów w innej walucie maksymalna wartość pożyczanej kwoty to 70 proc. wartości nieruchomości. W opcji z dofinansowaniem z programu Mieszkanie dla Młodych wysokość kredytu musi wynosić minimum 50 wartości nieruchomości.

Okres kredytowania w przypadku kredytu hipotecznego w Banku Pekao może wynosić nawet 30 lat. Jeśli zaciągamy go w programie Mieszkanie dla Młodych, musi on minimalnie trwać 15 lat.

Dodatkowe atuty

Kredyt możemy wziąć w ratach malejących i równych. Bank oferuje nam ponadto uproszczoną wycenę nieruchomości, jeśli kwota kredytu jest niższa niż 300 tys. zł. Otrzymujemy ponadto promesę ważną 60 dni za zero złotych, a także zyskujemy opcję zawieszenia spłaty kredytu na 12 miesięcy łącznie.

Opłaty

Prowizja za przygotowanie i zawarcie umowy kredytowej to jednorazowy koszt rzędu 1,69% wnioskowanej kwoty przy marży 1,74% lub prowizja 2,49% przy marży 3,69%, jeśli nie korzystamy z oferty promocyjnej.

Prowizja za wcześniejszą częściową spłatę kredytu w zależności od naszej sytuacji może być darmowa lub wynieść 2 proc. Wcześniejsza całkowita spłata to również koszt 2 proc.

Opłata za uruchomienie nowej transzy kredytu (w przypadku takiego sposobu wypłaty kredytu) to każdorazowo koszt wysokości 200 zł.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam