Prześwietlamy hipoteczny kredyt konsolidacyjny w eurobanku

2015-03-02 10:11:07

Konsolidacja pod hipotekę jest tańszym sposobem na połączenie kilku zobowiązań w kredytowych w stosunku do standardowego kredytu konsolidacyjnego, niezabezpieczanego w żaden sposób. Sprawdzamy, na ile to się opłaca na przykładzie oferty eurobanku.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny to sposób na zamienienie kilku zobowiązań kredytowych na jedno. Nowy kredyt będzie nam o wiele łatwiej spłacić, a przy okazji jego oprocentowanie może okazać się niższe niż to, które obecnie funkcjonuje w spłacanych przez nas pożyczkach.

Jakie kredyty możemy połączyć?

Kredyt konsolidacyjny eurobanku pozwala na łączenie w jedno różnych typów zobowiązań kredytowych. Można za jego pomocą spłacić m.in. kredyt hipoteczny, samochodowy czy gotówkowy, a nawet limity na karcie kredytowej.

Warunki pożyczki

Jeśli chodzi o warunki kredytowania, to w ramach konsolidacji pod hipotekę w eurobanku mamy możliwość spłaty zobowiązania w ratach równych lub malejących. Bank pozwala na uzyskanie środków w wysokości do 70 proc. zabezpieczenia hipotecznego. Jest to kredyt w złotówkach zaciągany na okres maksymalnie 20 lat.

Dodatkowe korzyści

Bank akceptuje różne źródła dochodów (w tym zarobki zagraniczne). Pozwala także na łączenie dochodów z dochodami osoby trzeciej, co jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy sami osiągamy zbyt niskie dochody, by móc skorzystać z konsolidacji. Dodatkowo kredytobiorca ma możliwość skorzystania z opcji wakacji kredytowych raz na 12 miesięcy (w grę wchodzi jednak zawieszenie płatności tylko części kapitałowej raty).

Jak uzyskać kredyt?

Proces uzyskiwania kredytu konsolidacyjnego eurobank jest bardzo uproszczony. Aby wnioskować o kredyt, wystarczy skontaktować się z doradcą hipotecznym, który przygotuje dla nas ofertę, weryfikując nasze możliwości finansowe. Następny krok to skompletowanie dokumentów (potwierdzających tożsamość, dochodowych i związanych z przedmiotem kredytowania i zabezpieczeniem spłaty), a także wypełnienie wniosku. Jeśli przejdziemy ten etap, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na decyzję kredytową, a w przypadku gdy będzie ona pozytywna - podpisać umowę i czekać na wypłatę pieniędzy przez bank.

Opłaty i oprocentowanie

Jeśli chodzi o koszty związane z kredytem, to należy wspomnieć, że prowizja wynosi od 0 do 3%. Marża dla kredytu konsolidacyjnego i celu konsolidacyjnego wynosi 4,49%. Do czasu prawomocnego wpisu hipoteki na nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu marża zostaje podwyższona o 0,85 pp. Kredytobiorca jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia na życie, kosztującego już od 0,3% za rok od kwoty aktualnego zadłużenia (istnieje możliwość skredytowania składki). Dodajmy, że wykupienie ubezpieczenia oferowanego przez bank daje możliwość dodatkowego obniżenia marży o 0,1 p.p.

Konkludując, hipoteczny kredyt konsolidacyjny w eurobanku to interesująca propozycja, którą na pewno należy wziąć pod uwagę, jeśli myślimy właśnie o konsolidacji posiadanych zobowiązań kredytowych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam