Kredyt hipoteczny w eurobanku: tańszy zwykły czy MdM?

2015-02-20 11:09:42

Eurobank jest jedną z 14 instytucji kredytowych, które przystąpiły do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Czy dla beneficjentów MdM-u bank przygotował inne wysokości marż i prowizji za udzielenie finansowania niż dla klientów sięgających po kredyt ze standardowej oferty?

Większość banków proponuje odmienne warunki cenowe dla kredytu hipotecznego w ramach programu MdM niż w przypadku standardowo oferowanego przez siebie kredytu mieszkaniowego - bez rządowych dopłat. Porównajmy, która z tych dwóch opcji finansowania zakupu nieruchomości jest tańsza w przypadku eurobanku.

Promocyjny kredyt hipoteczny

W ramach czwartej edycji promocji "3-letnia zero-składka" sfinansować można pozyskanymi z banku pieniędzmi nie tylko zakup nieruchomości. Istnieje możliwość połączenia kredytu mieszkaniowego z konsolidacyjnym lub z gotówkowym, a przede wszystkim - zyskać  można dodatkową kwotę na remont. W tym zakresie widać przewagę oferty nad kredytami dostępnymi w ramach MdM-u, których przeznaczenie (jedynie cel mieszkaniowy) jest określone ustawowo.

Gdy zdecydujemy się na promocyjną ofertę kredytu hipotecznego w eurobanku "3-letnia zero-składka", możemy liczyć na darmowe 3-letnie ubezpieczenie nieruchomości. Musimy jednak ubezpieczyć ją (polisą z oferty banku) na 5 lat (z czego za 3 lata płaci bank).

"3-letnia zero-składka" daje możliwość skorzystania z zerowej prowizji bądź niższej marży, w zależności od wyboru klienta:

- wybierając opcję 2% prowizji, marża wynosić będzie od 1,43% do 1,77%, w zależności od ilości źródeł dochodu i poziomu LtV.

- w opcji 0% prowizji marża zaczyna się od 1,73%, a jej maksymalny poziom to 2,07%  - wyliczana jest i w tym przypadku zależnie od źródeł dochodu i poziomu LtV.

Kredyt można zaciągnąć na maksymalnie 30 lat, a bank uznaje różne źródła dochodu, również zagraniczne.

Kredyt hipoteczny MdM

By skorzystać z kredytu hipotecznego w ramach Mieszkania dla Młodych, niezależnie od wybranego w tym celu banku, należy spełniać warunki, jakie narzuca regulamin MdM-u, np. W zakresie wieku (do 35 lat). Kredyt można spłacać w ratach równych lub malejących przez co najmniej 15 lat, a maksymalnie 30 lat. W zależności, od tego, czy posiadamy dzieci, czy nie, możemy liczyć na dofinansowanie od 10% do 15%. Ze środków rządowych spłacone zostanie dodatkowe 5% kredytu, gdy w ciągu 5 lat od jego zaciągnięcia urodzi się beneficjentowi trzecie lub kolejne dziecko.

Pamiętajmy również, że kredyt hipoteczny w ramach MdM przewiduje niestety wiele ograniczeń, chociażby co do metrażu kupowanego mieszkania lub domu i konieczności zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym.

Co ciekawe, wysokość marży stosowanej przez eurobank w kredytach MdM jest uzależniona od tych samych zasad, co dla pozostałej oferty hipotecznej. Zaczyna się od poziomu 1,59%, gdy zdecydujemy się na kredyt ofercie Niski Procent lub od 1,43% w promocji "3-letnia zero składka".

Jeśli mowa o samych warunkach w zakresie oprocentowania i prowizji za udzielenie finansowania - eurobank – w przeciwieństwie do niektórych banków funkcjonujących w Polsce - nie dyskryminuje beneficjentów programu MdM, zapewniając im tak samo atrakcyjne warunki finansowania, jak i pozostałym klientom.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam