Kredyt hipoteczny w eurobanku: sprawdź, czy wyprzedzi konkurencję

2015-02-10 12:19:56

Do końca lutego obowiązuje promocja kredytu hipotecznego w eurobanku, w ramach której można skorzystać z 3-letniego darmowego ubezpieczenia nieruchomości, zerowej prowizji lub marży obniżonej nawet do 1,43%. Sprawdź, czy oferta eurobanku jest warta uwagi.

Najnowsza promocja kredytu hipotecznego proponowana przez eurobank rozpoczęła się 4 lutego i potrwa do końca miesiąca. Bank przygotował dość elastyczną ofertę, udostępniając kilka wariantów kredytu. Klienci, którzy zdecydują się na ubezpieczenie nabywanej nieruchomości na okres 5 lat, 3 lata ubezpieczenia otrzymają gratis.

Nie tylko na zakup mieszkania

W ramach oferty istnieje możliwość połączenia kredytu mieszkaniowego z konsolidacyjnym lub z kredytem przeznaczonym na dowolny cel lub na remont nieruchomości. Raz na 12 miesięcy można skorzystać z wakacji kredytowych.

Nie tylko dla etatowców

Kredyt hipoteczny w Eurobanku można zaciągnąć na maksymalnie 30 lat. Bank honoruje różne źródła dochodu, nawet z zagranicy. Istnieje także możliwość połączenia własnych dochodów z dochodami innej osoby - jeśli się na to zdecydujemy, bank dodatkowo obniży marżę.

Zero prowizji lub niższa marża

Oferta zróżnicowana jest nie tylko ze względu na wysokość marży, ale również ze względu na poziom prowizji:

  • Jeśli interesuje nas niższa marża, zapłacimy 2% prowizji od udzielenia kredytu. W zależności od tego, czy dochód pochodzi z jednego, czy z co najmniej dwóch źródeł oraz w zależności od poziomu LTV, marża wyniesie od 1,43% do 1,77%.
  • Jeżeli wolimy skorzystać z opcji kredytu z prowizją 0%, poziom marży wzrasta już od 1,73% do 2,07% - zależnie od wymienionych powyżej czynników.

Wcześniejsza spłata

W czasie pierwszych 36 rat można dokonać nadpłaty wartości do 30% początkowego kapitału i nie zapłacimy za to prowizji. Po trzech latach można spłacić wcześniej kredyt również bez prowizji.

Tylko w pakiecie

Niestety, żeby skorzystać z tej promocji, bank wymaga wykupienia trzech dodatkowych produktów:

  • Jednym z nich jest polisa na życie. Składki ubezpieczeniowe możemy płacić co miesiąc, co rok lub w opcji pięcioletniej z możliwością kredytowania.
  • Drugi produkt obowiązkowy to konto osobiste. W grę wchodzi pakiet Prestiże lub Online. Na to konto będzie musiało wpływać nasze wynagrodzenie, ale za to nie poniesiemy żadnych kosztów za prowadzenie rachunku.
  • Trzeci produkt, który jest niezbędny, by skorzystać z promocyjnego kredytu, to karta kredytowa. Może to być np. Visa Gold Home, dzięki której posiadacze kredytu hipotecznego mogą liczyć na specjalne upusty w marketach budowlanych.

Oprocentowanie nominalne tego kredytu to 4,74% w skali roku, a RRSO – 4,97%. Za wycenę nieruchomości zapłacimy 260 zł, a wpis do hipoteki to koszt 200 zł. 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam