Kredyt konsolidacyjny w eurobanku: na ile się opłaca?

2015-03-17 09:07:18

Gdy przestajemy sobie radzić ze spłatą zbyt wysokich dla nas rat, można je zmniejszyć, wydłużając okres spłaty podczas konsolidacji posiadanych pożyczek. Co w tej kwestii jest nam w stanie zaoferować eurobank?

Standardowe działanie kredytu konsolidacyjnego sprowadzania się do połączenia wszystkich lub części posiadanych zobowiązań kredytowych w jeden, wygodniejszy w spłacie kredyt. W ten sposób możemy spłacić posiadane pożyczki, raty w sklepie czy nawet karty kredytowe, łącząc w jeden kredyt. W efekcie nie musimy też regulować w różnych terminach różnych rat, sprowadzając wszystko do jednego zobowiązania.

Warto konsolidować?…

Konsolidacja często jednak się nie opłaca, ponieważ w praktyce ponosimy koszty drugi raz za ten sam pożyczony kapitał. Może być jednak rozwiązaniem niezbędnym, by dostosować wysokość raty do aktualnej sytuacji finansowej. Po prostu czasem lepiej więcej zapłacić za pożyczkę i zmniejszyć ratę, niż z opóźniać się z jej spłatą wskutek nadmiaru miesięcznych wydatków.

Czasem kredyt konsolidacyjny może posiadać warunki dużo korzystniejsze od obecnie spłacanych przez daną osobę pożyczek, dzięki czemu - zaciągany w odpowiedniej chwili - może pozwolić nie przepłacić za dotychczasowe kredyty. Jak będą przedstawiały się warunki kredytowania w przypadku konsolidacji w eurobanku?

Warunki kredytu konsolidacyjnego

W ramach kredytu konsolidacyjnego w eurobanku można połączyć rozmaite zobowiązania bankowe i zaciągnąć na ich spłatę nowy kredyt. Co więcej, istnieje także możliwość konsolidacji zobowiązań kredytowych współmałżonka. Poza spłatą obecnych zobowiązań kredytowych konsolidacyjny w eurobanku pozwala na uzyskanie dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Kwota kredytu powinna mieścić się w przedziale od 2 do 150 tysięcy zł. W zależności od wysokości kredytu, jego spłata może być rozłożona na maksimum 108 miesięcy.

Obniżone oprocentowanie

Klienci przelewający wynagrodzenie lub świadczenia emerytalno-rentowe do eurobanku mogą liczyć na obniżone oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Co więcej, korzyści z tym związane będą odczuwalne przez cały okres spłaty zobowiązania, a nie tylko przez określony i ograniczony czas.

Zwrot 1/3 prowizji

Eurobank oferuje swoim klientom kilka dodatkowych korzyści. Pierwszą z nich jest zwrot 1/3 kwoty prowizji za udzielenie kredytu, pod warunkiem że wszystkie konsolidowane przez nas zobowiązania zostaną uregulowane i zamknięte w terminie 60 dni od daty zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego. Jeśli komuś wydaje się, że to mało - bardzo się myli. Dlaczego? Ponieważ prowizja od kredytu wynosi… 13%! Spójrzmy na przykład.

Przykład:

Kwota kredytu: 25 000 zł, okres spłaty: 60 miesięcy, bez ubezpieczenia. Warunki spłaty:

  • rata: 513,92 zł,
  • prowizja: 3250 zł (13%),
  • oprocentowanie nominalne: 3,5%
  • całkowity koszt kredytu: 30 835,01 zł,
  • RRSO: 8,93%,

Czy to się opłaca?…

Mimo wysokiej, 13-procentowej prowizji, eurobank znajduje się w czołówce banków z najtańszymi kredytami (zarówno gotówkowym, jak i konsolidacyjnym). Jak to możliwe? Zwróćmy uwagę na rzeczywiście bardzo niskie oprocentowanie nominalne kredytu. Wszystko to daje RRSO na korzystnym poziomie - tylko 8,93%. Pamiętajmy też, że część prowizji bank może nam zwrócić.

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie, przy możliwości znacznego wydłużenia okresu spłaty, nasza miesięczna rata nie wzrośnie, a nawet znacznie zmaleje. Wprawdzie będzie to miało przełożenie na wyższy kosz całkowity kredytu, jednak komfort spłaty i materialny spokój będą miały kluczowe znaczenie.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam