Pożyczka + karta kredytowa = taniej

2015-02-17 11:43:43

Karta kredytowa może obniżyć oprocentowanie nie tylko kredytu hipotecznego, ale też zwykłej pożyczki gotówkowej. Czy takie "kredytowe 2w1", oferowane przez PKO Bank Polski, się opłaca?

Karta kredytowa jest produktem często dodawanym do kredytów hipotecznych w ramach cross-sellingu. Jeśli klient się na nią zdecyduje, bank zwykle obniży dla niego marżę. Rozwiązanie to staje się więc korzystne dla obu stron transakcji:

  • kredytobiorca oszczędza na odsetkach, zyskując przy tym wygodny instrument płatniczy, umożliwiający mu sięganie po dodatkową gotówkę, gdy we własnym portfelu jej brak,
  • bank sprzedaje o jeden produkt więcej swojemu klientowi. Pamiętajmy, że przecież karta też wiąże się dla jej wystawcy z zyskami w postaci np. miesięcznych czy rocznych opłat za jej użytkowanie czy odsetek od wykorzystanego przez użytkownika karty limitu.

Podobny schemat - który z powodzeniem sprawdza się przy hipotekach - PKO BP przenosi na rynek kredytów gotówkowych. Jeśli zdecydujemy się na zakup karty kredytowej, zaciągając jednocześnie pożyczkę w tym banku, to zyskamy na niższym oprocentowaniu tej drugiej.

Warunki promocji

W ramach promocji PKO BP ma nam do zaproponowania pożyczkę z oprocentowaniem obniżonym o 0,5 p.p. Aby skorzystać z tych preferencyjnych warunków, wystarczy zdecydować się na dowolną kartę kredytową w PKO Banku Polskim.

Duży wybór kart i środki na dowolny cel

Klient decydujący się na wskazane rozwiązanie może wybrać spośród wielu kart kredytowych oferowanych przez PKO BP. Jednoczesne wnioskowanie o pożyczkę i kartę oznacza przy tym mniej formalności. Nie dość, że pieniądze z pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel, to dodatkowo posiadanie karty zwiększa możliwości finansowania przyszłych zakupów czy innych celów przez klienta.

Dla kogo?

Pożyczka w PKO BP na warunkach promocyjnych jest dostępna dla każdego, kto posiada odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność. Aby ją otrzymać nie trzeba posiadać rachunku osobistego w PKO BP, choć z pewnością ROR w tym samym banku ułatwiłby zarządzanie kartą kredytową.

Długość kredytowania

Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy i występuje, gdy pożyczka gotówkowa jest przeznaczana na spłatę innych kredytów. W pozostałych przypadkach maksymalnie pożyczkę można spłacać przez 96 miesięcy. PKO BP wprowadza jedno dodatkowe ograniczenie, wedle którego klienci powyżej 65 roku życia mogą pożyczać pieniądze w ramach oferty na maksymalnie 60 miesięcy.

Kwota pożyczki

Przypominamy, że w ramach Mini Ratki można otrzymać od 1000 złotych do 150 000 złotych. Ostateczna wysokość pożyczki zależy od indywidualnej decyzji klienta, a także od jego zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej.

Czy warto?

Promocja dotycząca tańszej pożyczki z kartą to z pewnością atrakcyjne rozwiązanie. Obniżenie oprocentowania o 0,5 proc. to całkiem niezły wynik. Trzeba jednak pamiętać, że idzie ono w parze z pojawieniem się nowego potencjalnego kosztu, jaki wiąże się z użytkowaniem karty kredytowej. Zanim więc zdecydujemy się na skorzystanie z tej oferty, warto dokładnie przeliczyć, czy ewentualne zyski z niższej pożyczki nie będą zwielokrotnione przez koszty obsługi naszej nowej karty kredytowej. Jeśli jednak będziemy korzystać z karty rozsądnie - spłacając zadłużenie w okresie bezodsetkowym, ciężko zauważyć minusy takiego pakietu kredytowego.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam