Prześwietlamy kredyt w rachunku bieżącym dla firm w Alior Banku

2015-04-14 10:34:18

Kredyt w rachunku bieżącym przyda się niejednemu przedsiębiorcy. Sprawdzamy, na jakich warunkach kredyt w firmowym koncie funkcjonuje w Alior Banku.

Kredyt w rachunku bieżącym to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie przyznanego przez bank limitu kredytowego w dowolnym czasie i w dowolny sposób, tzn. w formie przelewu z rachunku, wypłaty w oddziale lub z bankomatu czy płatności kartą. Wykorzystany limit obciąża rachunek przedsiębiorcy, a spłata zadłużenia następuje automatycznie, wraz z pojawieniem się wpłat na konto. Jednocześnie odsetki naliczane są tylko od kwoty wykorzystanej, a nie od całego limitu.

Kto może otrzymać kredyt w rachunku bieżącym?

Kredyt w rachunku bieżącym to rozwiązanie przygotowane z myślą o przedsiębiorcach, którzy posiadają rachunek firmowy w Alior Banku. Jest to warunek konieczny do przyznania limitu. O limit w koncie mogą też ubiegać się osoby dopiero rozpoczynające własną działalność gospodarczą, jednak w ich przypadku konieczne będzie przedstawienie dodatkowych prognoz rozwoju firmy i projekcji finansowych.

Dodatkowe warunki

W celu przyznania limitu konieczne będzie przedstawienie historii rachunku prowadzonego w Alior Banku lub też w każdym innym, dowolnym banku. Dodatkowo w przypadku kwot przekraczających 10 tysięcy zł wnioskodawca będzie musiał przedstawić zgodę współmałżonka, o ile wstąpił w związek małżeński.

Formalności

Posiadacze rachunku firmowego w Alior Banku praktycznie unikają formalności związanych z przyznaniem limitu w rachunku bieżącym. Wszelkie niezbędne dokumenty rejestrowe firmy zostają bowiem przedstawione wraz z zakładaniem rachunku. Jedyne formalności będą związane z analizą sytuacji finansowej firmy i z określeniem kwoty limitu, który będzie odpowiadał możliwością firmy do jego spłaty.

Ile i w jakiej walucie?

Maksymalny limit kredytu w rachunku bieżącym to 300 000 zł. Kredyt w rachunku bieżącym dostępny jest nie tylko dla kont prowadzonych w polskich złotych, ale również w następujących walutach: EUR, USD, GBP, CHF.

Czy warto?

Kredyt w rachunku bieżącym to z pewnością niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na skorzystanie z dodatkowych środków w dowolnym czasie, bez konieczności każdorazowego ubiegania się o przyznanie pożyczki. Raz przyznany limit może być wykorzystywany przez kolejne miesiące i przedłużany na kolejne lata, z możliwością negocjowania warunków. W przypadku Alior Banku możemy dodatkowo liczyć na wygodne i szybkie procedury, a także na dostęp do kredytu nawet dla osób bez doświadczenia na rynku.

 

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam