Prześwietlamy kredyt inwestycyjny dla firm w Alior Banku

2015-03-16 11:06:59

Kredyt inwestycyjny to jedno z popularniejszych rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy myślą o rozwoju swojej działalności, ale brakuje im własnych pieniędzy. Sprawdzamy, jak tego typu produkt działa w Alior Banku.

Kredyt inwestycyjny w Alior Banku można uzyskać w kwocie 80% wartości realizowanej inwestycji. Spłatę pożyczanych pieniędzy można rozłożyć nawet na 20 lat.
Kredytem można zrealizować każdy cel inwestycyjny, począwszy od zakupu nieruchomości, pojazdów czy maszyn, poprzez spłatę innych kredytów, po wykup maszyn i urządzeń z leasingu etc. Warto jednak dodać, że na przedmiocie realizowanej inwestycji będzie ustanowione zabezpieczenie spłaty zadłużenia.

Ile to kosztuje?

O warunkach kredytowania niestety zbyt wiele powiedzieć nie można - marży jest ustalane indywidualnie dla każdego wnioskodawcy. Oprocentowanie kredytu ustalane jest w oparciu o WIBOR 3M/LIBOR/EURIBOR 1 M. Prowizja przygotowawcza za przyznanie kredytu wynosi natomiast 2,5%, min. 2 500 zł. 

Wymagany rachunek osobisty

Już na wstępie należy zaznaczyć, że zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego w Alior Banku będzie wiązało się z koniecznością założenia firmowego rachunku bieżącego. Choć teoretycznie może wydawać się to wadą, to w rzeczywistości niesie za sobą korzyści, na czele z łatwiejszą obsługą kredytu.

Uproszczona procedura wnioskowania

Z oferty można skorzystać na uproszczonych zasadach. W tej opcji przychody będą potwierdzone poprzez przedstawienie historii rachunku firmowego. Klienci Alior Banku mogą liczyć przy tym na brak konieczności ponownego dostarczania wszystkich dokumentów rejestrowych firmy.

Dodajmy, że przy kredycie o kwocie przekraczającej 10 000 zł bank wymaga wyrażenia zgody na kredyt przez współmałżonka wnioskodawcy, gdy ten zaciąga kredyt na firmę, spółkę cywilną, prowadzoną razem ze wspólnikiem.

Także dla nowych firm

Kredyt inwestycyjny w Alior Banku może być udzielony nawet początkującej firmie. Decyzja o jego przyznaniu będzie opierała się nie na stażu firmy, lecz na prognozach i jej projekcjach finansowych. Warto więc zadbać o odpowiedni biznesplan dla inwestycji, ale również dla całej działalności.

Obce waluty

Alior Bank udziela kredytów inwestycyjnych dla firm w kilku walutach, co otwiera przed przedsiębiorcami szersze możliwości. Obsługiwane waluty to:

  • euro,
  • dolary amerykańskie,
  • funty brytyjskie,
  • franki szwajcarskie.
Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam