Prześwietlamy Konto Wyższej Jakości w Alior Banku

2015-03-09 19:21:12

Chcesz założyć rachunek osobisty, który nie będzie narażał Cię na jakiekolwiek opłaty? Alior Bank proponuje Konto Wyższej Jakości. Czy na pewno warto na nie postawić?…

Konto Wyższej Jakości reklamowane jest przez Alior Bank jako rachunek osobisty pozbawiony wszelkiej maści opłat z niezmienny warunkami przez okres co najmniej 5 lat. Jak prezentuje się to konto przy bliższym spojrzeniu?

Absolutny brak opłat, ale pod warunkiem…

Konto Wyższej Jakości rzeczywiście może nie wiązać się z żadnymi opłatami w zakresie dostępnych usług. Aby jednak skorzystać z takiej możliwości, klient musi spełnić przynajmniej jeden z dwóch warunków:

  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo minimum 2500 zł lub
  • posiadacz konta wykonać transakcje bezgotówkowe na minimum 700 zł.

Jeżeli w danym miesiącu któryś z dwóch warunków nie zostanie przez nas spełniony, bank naliczy nam jednorazową opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 12 złotych.

0 zł za usługi podstawowe

Usługi do konta, takie jak przelewy zagraniczne, krajowe oraz wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, są darmowe. Nie kosztuje nas również wydanie karty debetowej oraz jej miesięczna obsługa. Dodatkowym bonusem są darmowe powiadomienia SMS o zdarzeniu na rachunku.

Jak zamówić?

Konto możemy otworzyć na trzy sposoby: w placówce banku, wnioskiem internetowym lub u doradcy w Contact Center (umowa dostarczana kurierem). Decydując się na wniosek internetowy, umowę możemy podpisać przelewem, co umożliwi dostęp do konta już następnego dnia.

Karty do konta

Do konta możemy zamówić jedną z czterech kart:

  • Debit MasterCard PayPass,
  • MasterCard Debit (karta bez funkcji zbliżeniowej),
  • MasterCard Debit NFC (instalowana na karcie SIM telefonu komórkowego),
  • kartę naklejkę zbliżeniową.

Produkty towarzyszące

Konto Wyższej Jakości daje dostęp do limitu odnawialnego w rachunku oraz usługi autodealingu (miesięczna opłata abonamentowa wynosi 7 zł). Limit odnawialny w ROR-ze daje nam dostęp do dodatkowych środków. Z kolei autodealing to sposób na szybkie, internetowe zawieranie transakcji z Alior Bankiem, np. wymiana waluty czy lokowanie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach.

Czy warto?…

Jeśli bank oferuje coś za darmo - trudno narzekać. Problemem może być jednak dość wysoki limit wpływów pieniężnych, które trzeba uzyskiwać, by konto było zwolnione z 12-złotowej opłaty miesięcznej za prowadzenie. Plusem jest to, że nie musi być to przelew wynagrodzenia - wystarczy, że będzie to przelew z innego banku lub konta firmowego prowadzonego przez Alior Bank. Pamiętajmy, że zawsze możemy skorzystać z drugiego warunku, który zwalnia z opłaty za prowadzenie ROR-u. 700 zł miesięcznie kartą wydaje jednak nie każdy, nawet jeśli płaci bezgotówkowo za tankowanie auta.

Podsumowując, propozycja Alior Banku jest ciekawa i może być bardzo korzystna (pamiętajmy o darmowych wypłatach z bankomatów na świecie i bezpłatnych powiadomieniach SMS o zmianach salda), ale z pewnością nie jest to propozycja dla studenta czy osoby zarabiającej najniższą krajową.

Renata Grochowska