Karta kibica w Alior Banku. Co warto o niej wiedzieć?

2015-02-21 13:28:33

Alior Bank przygotował dla swoich klientów intrygujący produkt: kartę kibica. Jakie daje ona możliwości i czy warto się o nią postarać?

Karta Kibica MasterCard Prepaid PayPass łączy w sobie funkcję karty płatniczej z funkcją biletową. Dzięki temu fani sportu mogą w prosty sposób płacić za wejściówki na mecze, zyskując kilka dodatkowych bonusów. Wydawcą karty jest Alior Bank - „Oficjalny Sponsor Piłkarskiej Reprezentacji Polski”.

Co daje Karta Kibica?

Karta Kibica od Alior Banku zapewnia przede wszystkim możliwość uczęszczania na mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej bez portfela i biletu. Zastępuje ona papierowy bilet na mecz, a jednocześnie pełni rolę identyfikatora. Funkcja biletu i karty płatniczej są niezależne, więc bez środków na karcie możemy wejść na mecz, jeżeli mamy już kupiony bilet. Aby użyć karty jako wejściówki na mecz, niepotrzebne jest aktywowanie funkcji płatniczej karty.

Zniżki

Posiadacz Karty Kibica ma możliwość kupna następnego biletu na mecz reprezentacji za kwotę niższą o 25 zł. Ponadto karta gwarantuje zniżki w sklepie internetowym Kibica Reprezentacji oraz dostęp do programu lojalnościowego. Jeśli znajdziemy się w gronie 1000 pierwszych osób, które w tym roku zamówią tę kartę, otrzymamy bilet na finał Pucharu Polski (odbędzie się on 2 maja 2015 roku na Stadionie Narodowym).

Karta prepaid

Karta Kibica to nie tylko bilet i identyfikator. Jest to także karta przedpłacona, która posiada wszystkie funkcje tego typu produktu. Zasilamy ją przelewem na rachunek kart, w oddziale banku lub wpłatomacie. Z jej pomocą możemy płacić za zakupy w sklepach oznaczonych logo MasterCard, a także w sklepach internetowych. Ponadto karta daje możliwość wypłaty gotówki z bankomatów.

Opłaty i prowizje

Koszt wyrobienia Karty Kibica to 25 zł. Jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi opłatami miesięcznymi. W przypadku wypłat z bankomatów koszt jednorazowy wynosi 5 zł (w każdym bankomacie w Polsce i za granicą).

Sprawdź też: Bankomat zatrzymał kartę? Poznaj instrukcje postępowania

Składanie wniosku o Kartę Kibica

Jeśli chcemy wyrobić własną Kartę Kibica, mamy dwie możliwości: złożenie wniosku przez stronę internetową www.laczynaspilka.pl lub w placówce Alior Banku. W tym drugim wypadku niezbędne będzie uprzednie zarejestrowanie się na stronie laczynaspilka.pl. Co istotne, jeden klient może posiadać tylko jedną Kartę Kibica. Wynika to z faktu, że przypisany jest do niej jeden rachunek prepaid.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam