Limit odnawialny w Alior Banku. Co warto o nim wiedzieć?

2015-02-20 15:46:15

Limit w rachunku osobistym pozwala nie martwić się o pieniądze, gdy potrzebujemy gotówki, ale nie posiadamy jej w wystarczającej wysokości na swoim koncie osobistym. Sprawdź, jak prezentują się warunki tej formy kredytowania w przypadku Alior Banku.

Każdy z nas potrzebujemy czasami dodatkowych pieniędzy. Gdy chcemy zapewnić sobie stały dostęp do dodatkowych środków, warto zdecydować się na limit odnawialny w rachunku osobistym.

Działanie limitu

Limit odnawialny w rachunku bankowym zapewnia zwiększenie kwoty środków dostępnych na koncie do określonej wartości. W praktyce oznacza to, że klient ma do dyspozycji większą ilość pieniędzy niż wynosi jego aktualne saldo. Limit działa tak, że w ramach niego możemy się wielokrotnie zadłużać i go spłacać. Z chwilą wpłaty bezgotówkowej lub gotówkowej na nasz rachunek, zadłużenie na limicie ulega zmniejszeniu.

Dokumenty niezbędne do przyznania limitu

Aby otrzymać limit w rachunku bieżącym w Alior Banku, niezbędne będzie przedstawienie w banku dokumentu tożsamości z naszym zdjęciem, zgoda współmałżonka w przypadku zobowiązań powyżej kwoty, ustalanej przez Bank, a także opcjonalnie inne dokumenty (zależy to od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy).

Dla kogo?

Limit w rachunku Alior Banku jest rozwiązaniem kredytowym dostępnym dla osób w wieku od 22 do 80 lat. Niezbędne do tego jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku, a także uzyskiwanie dochodu w Polsce. Możliwe jest również posiadanie limitu na rachunku wspólnym. Wtedy jednak wniosek o limit składają obaj posiadacze rachunku.

Warunki ogólne

Limit jest przyznawany na czas nieokreślony. Co ważne, obowiązuje na nim jedna stawka oprocentowania, bez względu na kwotę wykorzystanego limitu. Odsetki od zadłużenia bank pobiera co miesiąc, automatycznie z konta. W sytuacji, gdy rachunek jest pusty, odsetki pobierane są w ciężar przyznanego limitu.

Kwestie finansowe

Minimalna wartość limitu w rachunku Alior Banku może wynosić 500 zł, a maksymalna: aż 100 tys. złotych. Oprocentowanie miesięczne limitu ma charakter zmienny i obecnie wynosi 12 proc. Jest ono ustalane na podstawie stopy kredytu lombardowego NBP i mnożnika oprocentowania równego 4,00.

Opłaty dodatkowe

Limit w rachunku wiąże się z takimi dodatkowymi kosztami jak: opłata za przyznanie limitu, ewentualnie opłata za podwyższenie limitu i opłata za przedłużenie limitu na kolejny okres - wszystkie w wysokości 1,8%, min. 75 zł.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam