Recenzja Pożyczki 5% dla każdego w Alior Banku

2015-03-17 16:19:09

Pożyczka na 5% i to dla każdego? Sprawdźmy, ile jest prawdy w reklamie pożyczki gotówkowej Alior Banku, a przede wszystkim - ile kosztuje skorzystanie z tej oferty.

Oprocentowanie stosowane przez Alior Bank w Pożyczce 5% dla każdego wydaje się być niewiarygodnie niską stopą procentową dla kredytu gotówkowego. Czy będzie to jednak równoznaczne z niską ceną pożyczki? Sprawdźmy warunki oferty banku.

5% dla każdego

Alior Bank oferuje pożyczkę gotówkową na 5% w skali roku nawet tym, którzy nie mają konta w Alior Banku. By otrzymać gotówkę, trzeba oczywiście wykazać się wiarygodnością i zdolnością kredytową. Tę z kolei bank może określić jedynie na podstawie wyciągu z naszego rachunku osobistego (za ostatnie 6 miesięcy). Co więcej, wyciąg z ROR pozwala na uzyskanie pożyczki emerytom, posłom, radnym czy osobom uzyskującym dochody m.in. z tytułu kontraktu menedżerskiego.

Nawet na umowę-zlecenie i o dzieło

Z pożyczki gotówkowej w Alior Banku mogą skorzystać nawet osoby uzyskujące dochody na podstawie umowy o dzieło, a także umowy-zlecenia. Warto też wspomnieć, że o ten produkt mogą się starać wspólnie nawet 4 osoby, które nie muszą być ze sobą spokrewnione.

Co istotne, ani otwarcie konta osobistego w Alior Banku, ani skorzystanie z ubezpieczenia nie jest konieczne do skorzystania z oferty.

Do 150 tys. zł bez zabezpieczeń

Pożyczyć możemy nawet 150 tys. zł. Taką sumę możemy uzyskać bez dodatkowych zabezpieczeń. Wypłata środków następuje, zgodnie z zapewnieniami banku, bardzo szybko: nawet w 1 dzień. Co więcej, w ramach pożyczki na 5% możemy dokonać konsolidacji kilku innych kredytów, w tym kredytów ratalnych, samochodowych i kart kredytowych.

Do 3700 zł na oświadczenie

Warto podkreślić, że pożyczkę do 3700 zł można pożyczyć jedynie oświadczenie o dochodach. Nie dotyczy to jednak osób uzyskujących dochód z tytułu działalności gospodarczej, działalności rolniczej, umowy-zlecenie lub o dzieło, wynajmu nieruchomości oraz osób duchownych.

Poleć, a otrzymasz premię

Polecenie pożyczki gotówkowej lub innego produktu Alior Banku pozwoli nam dodatkowo otrzymać premię finansową.

Nasza recenzja

Spójrzmy, jak przedstawia się przykład reprezentatywny pożyczki, podany przez sam bank (stan na 24.02.2015):

  • całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8967 zł,
  • liczba rat: 32,
  • oprocentowanie nominalne: 5%,
  • opłata przygotowawcza: 1582,41 zł,
  • kwota odsetek: 739,42 zł,
  • RRSO: 19,02%,
  • rata: 352,78 zł,
  • całkowity koszt: 2321,83 zł,
  • całkowita kwota do zapłaty: 11 288,83 zł.

Całkowity koszt, bo to na niego i na RRSO najlepiej zwracać uwagę, analizując oferty kredytowe, w wysokości 2321,83 zł niestety nie sprawia już tak pozytywnego wrażenia, jak samo oprocentowanie nominalne. Najdrożej nie jest, ale najtaniej też nie. W analogicznym dla warunków oferty czasie da się pożyczyć taniej, zbijając całkowitą kwotę do zapłaty nawet o tysiąc złotych przy analogicznym okresie spłaty. Ofertę ratuje natomiast brak wymogu zakładania konta osobistego oraz mocno uproszczona procedura kredytowania, nie mówiąc już o możliwości otrzymania zwrotu wszystkich odsetek, jeśli spłacimy pożyczkę w ciągu 6 miesięcy (by zapoznać się z warunkami tej promocji, odsyłamy do regulaminu banku).

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam