Oprocentowanie kont oszczędnościowych: luty 2015

2015-02-03 09:53:24

Konta oszczędnościowe to dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą oszczędzać, a jednocześnie potrzebują stałego, nieograniczonego dostępu do swoich pieniędzy. Sprawdźmy, na jak wysokie oprocentowanie rachunków oszczędnościowych możemy liczyć w lutym.

Niektóre konta oszczędnościowe mogą się zapewnić podobne oprocentowanie jak lokaty - choć zwykle są to oferty promocyjny, ograniczone czasowo. Zaletą rachunków oszczędnościowych jest to, że pieniędzmi można swobodnie dysponować, a zarabiamy z pewnością więcej niż na zwykłych ROR-ach. Comperia.pl sprawdziła, gdzie najlepiej ulokować oszczędności w lutym.

Getin Online, Orange Finanse i Getin Noble Bank

Najwyższe oprocentowanie otrzymamy w Getin Online, Orange Finanse i Getin Noble Banku, a jest to 4% w skali roku. W każdym z tych banków, żeby założyć oprocentowane w tej wysokości konto oszczędnościowe, trzeba najpierw posiadać lub założyć konto osobiste. Niestety, tylko pierwszy przelew wychodzący w miesiącu jest bezpłatny (W GNB darmowe są pierwsze 2). Nie poniesiemy żadnych kosztów z tytułu otwarcia i prowadzenia tego konta. Pewnym utrudnieniem może być fakt, że Getin Online nie posiada standardowych placówek obsługi klienta (jedynie oddziały samoobsługowe).

Bank SMART i bossabank

3,5% w skali roku zarobimy na kontach SMART Procent w Banku SMART i Koncie Oszczędnościowych EKOprofit bossabanku. I tym razem w obu przypadkach konto dostępne jest tylko dla posiadaczy ROR-u w danej instytucji, a miesięcznie tylko 1 przelejemy pieniądze z konta oszczędnościowego bezpłatnie. Pamiętajmy tylko, że Bank SMART nie posiada własnych placówek.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam