Ile kosztuje pożyczka na 2 tys. zł: luty 2015

2015-02-10 15:31:52

Niestety w życiu często zdarzają się nieprzewidziane wydatki, powodowane np. awarią sprzętu AGD lub pilną potrzebą remontu. Najszybszym sposobem na zdobycie niezbędnych funduszy staje się pożyczka. Sprawdźmy, ile przyjdzie zapłacić za pożyczone w banku 2 tys. zł.

Po pożyczkę najbezpieczniej udać się do banku. Posiadając stałe dochody, odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię w BIK-u, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem potrzebnej kwoty. Comperia.pl sprawdziła, gdzie najtaniej pożyczyć 2 tys. zł na 12 miesięcy.

ING Bank Śląski - Pożyczka Standardowa (z zabezpieczeniem)

Najniższą ratę obecnie przy pożyczce na 2 tys. zł z rocznym okresem spłaty proponuje ING Bank Śląski, a będzie ona wynosiła 176,30 zł. Całkowita kwota do zapłaty to 2 115,57 zł. W ofercie Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem oprocentowanie nominalne w skali roku to 10,50%, a RRSO kształtuje się na poziomie 10,99%.

ING Bank Śląski nie wymaga ubezpieczenia kredytu i nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania. Dodatkowo w ramach przywołanej oferty możemy swobodnie wybrać dzień spłaty.

Bank BPH - Kredyt Gotówkowy Multiczwórka

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się Bank BPH z ofertą promocyjną Kredyt Gotówkowy Multiczwórka. W tej propozycji rata miesięczna wyniesie 177,11 zł, a całkowita kwota do zapłaty to 2 125,34 zł. Oprocentowanie nominalne w skali roku to 4%, a RRSO: 11,96%.

W ofercie Banku BPH, pożyczając 2 tys. zł, będziemy musieli zapłacić prowizję w wysokości 4% pożyczonej kwoty, czyli w naszym przypadku: 80 zł. Prowizja jest płacona jednorazowo, będąc doliczana do kwoty kredytu. Oferta promocyjna obowiązuje do 28 lutego 2015 roku. Promocja nie dotyczy wnioskodawców, którzy na dzień złożenia wniosku posiadają kredyt w BPH lub posiadali w ciągu ostatnich 180 dni.

Raiffeisen Polbank - Kredyt Bezpieczny Korzystny

Podium naszego zestawienia zamyka Raiffeisen Polbank z ofertą Kredytu Bezpiecznego Korzystnego. W tej propozycji rata miesięczna (przy rozłożeniu spłaty na 12 miesięcy) będzie wynosiła 177,70 zł, a całkowita kwota do zapłaty sięgnie 2 132,37 zł.

Oprocentowanie nominalne wyniesie 12% w skali roku, a RRSO – 12,65%. Raiffeisen Polbank nie pobiera żadnej prowizji, nie wymaga także ubezpieczenia kredytu - jest ono dobrowolne, a kosztuje 0,25% średniego zadłużenia w danym okresie rozliczeniowym. Polisa chroni ubezpieczonego na wypadek śmierci lub całkowitej niezdolności do pracy zarobkowej.

Dodatkowo w ramach oferty klient może samodzielnie ustalić wysokości raty. W przypadku, gdy w danym miesiącu nie korzysta z kredytu, wtedy nie ponosi żadnych opłat. Tylko kwota, z której klient korzysta, jest oprocentowana. Miesięczna opłata za obsługę kredytu wynosi 10 zł.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam