Ile kosztuje sprawdzenie stanu konta?

2015-02-24 18:04:48

Korzystając z telefonu na kartę, nie zawsze wiemy, czy na tym koncie są jeszcze jakieś środki albo ile ich pozostało. W takiej sytuacji warto sprawdzić stan konta. Ile kosztuje taka usługa?

Nadzór nas wydatkami dla posiadacza telefonu na kartę jest istotny. Nie kontrolując stanu naszego konta telefonicznego, może się okazać, że gdy będziemy potrzebowali pilnie zadzwonić, nie będzie takiej możliwości. Sprawdźmy jak i za ile można sprawdzić konto u poszczególnych operatorów.

Orange

Aby sprawdzić stan konta w sieci Orange, wystarczy w telefonie wpisać kod *124*# i zatwierdzić go zieloną słuchawką. Po tych czynnościach na wyświetlaczu pojawią się informacje o naszym koncie głównym i promocyjnym.

Stan ważności konta można sprawdzić także dzwoniąc po numer *500, co jest bezpłatne, a także logując się na Orange On-line.

W przypadku, gdy otrzymaliśmy z sieci Orange dodatkowe bonusy, ich ważność możemy sprawdzić wysyłając SMS-a pod numer *901, a jego koszt to 20 groszy. W treści zależnie od tego co chcemy sprawdzić wpisujemy w treści polecenie:

  • ILE MINUT (ilość pozostałych do wykorzystania minut);
  • ILE SMS (ilość SMS-ów wymiennych na MMS-y);
  • ILE INTERNET (środki na transfer danych).

Plus

W sieci Plus stan i ważność swojego konta możemy sprawdzić, wysyłając z naszego telefonu SMS z kodem *100# i wciskając zieloną słuchawkę. Po aktywacji usługi otrzymujemy zwrotną informację tekstową o ilości dostępnych środków na koncie oraz o ważności konta. Usługa sprawdzania konta jest bezpłatna.

Play

Korzystając w sieci Play z oferty na kartę lub mix, informacje o stanie konta możemy sprawdzić wpisując w telefonie kod *101#  i zatwierdzając go zieloną słuchawką lub przyciskiem służącym do nawiązywania połączeń. Dodatkowo dane o naszym koncie możemy także uzyskać, logując się do serwisu Play24. Usługa darmowa.

Heyah

Stan konta w sieci Heyah możemy sprawdzić, korzystając z kodu *108#. Wystarczy go wpisać do telefonu i zatwierdzić. Opłata za korzystanie z tego SMS–a jest uzależniona od posiadanej taryfy.

W przypadku, gdy aktywujemy bezpłatny, promocyjny serwis SMS Cykliczny, informacje o koncie dostaniemy co 2 tygodnie. Stan konta można także sprawdzić na stronie internetowej, logując się do sekcji Heyah Konto.

T- Mobile

Użytkownik sieci T–Mobile może sprawdzić stan konta, korzystając z ekspresowego kodu *101#. Niestety, jest to płatne w wysokości 0,04 zł. Inne rozwiązanie, to zadzwonienie na numer *9898, ale to również koszt 0,04 zł.

Możemy także aktywować bezpłatną usługę SMS Cykliczny, wtedy regularnie, co dwa tygodnie, będziemy otrzymywać informacje o naszym koncie. 

Arkadiusz Wojciechowski

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam