Co PKO BP proponuje frankowcom?

2015-02-04 08:14:20

Kolejny bank ogłosił pewne ustępstwa w stosunku do klientów, którzy spłacają kredyty we frankach szwajcarskich. Mowa o PKO Banku Polskim, który zdecydował, że od 27 stycznia do 30 czerwca bieżącego roku będzie stosował 1% spread przy obsłudze kredytów we frankach. Jakie jeszcze propozycje ma PKO BP dla frankowców?

Na uwagę osób zadłużonych we frankach szwajcarskich zasługuje informacja, że  PKO Bank Polski zaczął stosować 1-procentowy spread w odniesieniu do obsługiwanych kredytów hipotecznych we wspomnianej walucie. Dodatkowo uwzględniona zostanie ujemna stawka referencyjna LIBOR, co pozwoli na zmniejszenie miesięcznej raty. Jeśli to jeszcze za mało, by podźwignąć ciężar dalszej spłaty kredytu, dodamy, że PKO BP umożliwia swoim klientom wydłużenie okresu spłaty kredytu, co pozwoli na jeszcze większą zmianę w zakresie poziomu miesięcznej raty.

Problemy ze spłatą kredytów we frankach szwajcarskich pogłębiła ostatnia decyzja szwajcarskiego banku centralnego, który zdecydował o odblokowaniu poziomu waluty w stosunku do euro. To spowodowało umocnienie się franka względem złotówki i tym samym ściągnęło na głowy kredytobiorców poważne obciążenie. Miesięczne raty kredytowe wzrosły w znaczący sposób. Zdarza się także, że wartość kredytu przerasta obecnie wartość nieruchomości. Tak skomplikowana sytuacja kredytobiorców skłoniła PKO Bank Polski do wymienionych działań, które nie zwolnią kredytobiorców z konieczności regulowania rat ani nie przywrócą ich do poziomu z pierwszych miesięcy spłaty, ale pomogą poradzić sobie w tej trudnej sytuacji.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam