Finansowanie nowych firm: leasing

2015-02-26 14:13:18

Nowe firmy miewają problemy z pozyskaniem kapitału na zakup urządzeń i pojazdów. Wyjściem z takiej sytuacji może być leasing.

Choć oferta kredytów dla firm jest bogata, nie zawsze chcemy lub nie zawsze możemy z nich skorzystać. Niektóre banki mogą od przedsiębiorcy wymagać przedstawienia historii działalności za ostatnie kilka miesięcy, co w przypadku nowo powstałych inicjatyw nie jest możliwe. Wówczas warto rozważyć oferty leasingu, które pozwolą na pozyskanie np. firmowego samochodu na korzystnych warunkach.

Na rynku działa wiele firm leasingowych. Wśród nich można znaleźć kilka renomowanych instytucji o długoletniej tradycji – ich oferty są szczególnie godne uwagi. To bezpieczne rozwiązania na korzystnych warunkach.

Najlepsze rozwiązanie dla nowych firm

Oferta leasingowa jest dostępna nawet dla świeżo zarejestrowanej firmy, co nie zawsze można powiedzieć o kredycie. Trudno pozyskać korzystną pożyczkę na zakup pojazdu lub urządzeń, jeśli nie prowadzimy działalności od minimum 6 miesięcy. W takiej sytuacji to właśnie leasing może się okazać najlepszym rozwiązaniem.

Zalety…

Przede wszystkim warto podkreślić, że leasing nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy. Możemy wziąć samochód w leasing a za dwa miesiące starać się o kredyt na inny cel. Wybranie oferty leasingowej pozwala na zachowanie wolnych środków na inne cele biznesowe, dzięki temu możemy zadbać o szybki i kompleksowy rozwój działalności.

…i wady leasingu

Gdy chcemy skorzystać z leasingu, musimy liczyć się z koniecznością wniesienia pierwszej wpłaty – trzeba więc posiadać jakiś kapitał. Od nowych firm wymaga się wpłaty w minimalnej wysokości około 5-10% wartości leasingowanego przedmiotu. W przypadku umów dotyczących kosztownych urządzeń nawet 5% ich wartości może stanowić spore wyzwanie.

Przy rozważaniu pozyskania nowych urządzeń i samochodów do firmy warto rozważyć różne opcje finansowania. Porównajmy nasze możliwości uzyskania kredytu w banku z propozycjami firm leasingowych.

Marzena Kazbieruk