Fulfillment, czyli jak zawrzeć umowę kredytową poza oddziałem banku

2015-01-29 12:36:53

Stawiamy na coraz większą wygodę we wszystkich obszarach funkcjonowania. Również, jeśli chodzi o dostępność usług i produktów finansowych. Do lamusa powoli przechodzi obsługa klienta w oddziale, będąc wypierana przez bankowość internetową i mobilną. Oddziały banku przestają mieć znaczenie także w przypadku zawierania umów kredytowych. Tym bardziej, że jeśli kredytobiorca będzie musiał złożyć podpis na dokumencie, nie musi szukać oddziału banku - może skorzystać z usług kuriera albo jeszcze nowocześniejszej i bardziej komfortowej formy zawierania umów - fulfillmentu.

Fulfillment to nowoczesna usługa wprowadzona na rynek przez Monetię, będącą największą agencją płatniczą w Polsce. Fulfillment umożliwia procesowanie różnego rodzaju umów - w tym kredytowych - bez konieczności zbędnych wizyt klienta w placówce banku czy siedzibie danej firmy. Dzięki temu zmienić ma się na lepsze sposób dostarczania oraz weryfikacji wszelkiego rodzaju dokumentów dotyczących zakupu, także produktów finansowych.

Podpiszesz umowę o kredyt on-line w dowolnym czasie

Jak wygląda to w praktyce, jeśli chodzi o pożyczki? Klient składa w banku wniosek pożyczkowy przez Internet, a z informacji zwrotnej dowiaduje się, że umowę może podpisać tam, gdzie będzie mu najwygodniej oraz w wybranym przez siebie czasie, korzystając z jednej z placówek Monetii. Nie ma znaczenia, który oddział firmy klient wybierze (a podkreślmy że jest ich 600 w całej Polsce - to więcej niż posiada swoich oddziałów większość banków). Elektroniczna wersja umowy jest dostępna z poziomu systemu Monetii w każdej jej placówce.

Bez czekania na kuriera

Udając się do oddziału Monetii, wystarczy posiadać przy sobie dowód osobisty - na miejscu dane z umowy pożyczkowej są porównywane z danymi w dowodzie tożsamości wnioskodawcy, po czym można już podpisać umowę o pożyczkę. Klient od razu otrzymuje gotówkę lub przelew na konto i jeden egzemplarz umowy, a drugi jest przesyłany do banku.

Dzięki naszej usłudze, klient może zawrzeć umowę z bankiem oddalonym o wiele kilometrów – podkreśla Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii. – Klient może dopełnić formalności tam, gdzie aktualnie przebywa. Nie musi umawiać się i czekać na kuriera.

Zaletą tej usługi jest niewątpliwie wygoda i oszczędność czasu. Dodatkowo klient nie znajduje się pod presją ciągle spieszącego się kuriera i może w spokoju zapoznać się z treścią umowy. Dla banku jest to korzystne, ponieważ nie ponosi kosztów dostarczenia i odbioru umowy od klienta.

Bezpiecznie jak w banku

A jak przedstawia się kwestia bezpieczeństwa korzystania z opisywanej usługi? Monetia, jako instytucja płatnicza, podlega nadzorowi KNF i jest zobowiązana wypełniać jej zalecenia co do dokładnej weryfikacji klientów. Warto również zauważyć, że firma może pochwalić się kadrą profesjonalnych kasjerów, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni nie tylko do obsługi klienta, ale również do należytego przeprowadzania transakcji gotówkowych.

Fulfillment może być korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy narzekają na deficyt czasu i nie mogą sobie pozwolić na czekanie w kolejkach w placówkach bankowych albo na przybycie kuriera. Wystarczy złożyć wniosek kredytowy on-line w wybranym banku, a dzięki usłudze fulfillmentu można podpisać umowę w drodze do pracy lub idąc na zakupy.

Nie tylko dla kredytodawców

Na koniec dodajmy, że usługa może odegrać znaczącą rolę nie tylko dla banków, które nie posiadają własnych punktów obsługi klienta lub mają ich niewiele. Może również przyczynić się do rozwoju wielu mniejszych i większych firm, które dzięki fulfillmentowi w łatwiejszy sposób będą w stanie kontaktować się z klientami.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam