Kredyt przez telefon w BZ WBK w 4 krokach

2015-01-29 16:16:04

Oferta kredytów przez telefon jest dość skąpa, ponieważ dla banków to zbyt duże ryzyko. Wniosek kredytowy możemy jednak złożyć telefonicznie na przykład w BZ WBK. Poznaj, na jakich zasadach będzie można otrzymać pożyczkę przywołanym kanałem obsługi.

W ofercie bankowej znaleźć można kredyty udzielane przez Internet, czyli poprzez serwisy elektroniczne banków, ale bez konieczności podpisywania umowy w oddziale rzadko kiedy się obędzie. Na specjalnych warunkach pod tym względem banki udzielają takich kredytów w zasadzie jedynie swoim klientom, dla których prowadzą już konta osobiste. Kredyty udzielane przez telefon należą tymczasem do rzadkości. Jednym z wyjątków jest pożyczka dostępna przez telefon w Banku Zachodnim WBK.

By złożyć wniosek o kredyt przez telefon, wystarczy zadzwonić na infolinię BZ WB (tel. 1 9999 lub 61 81 19999), która czynna jest w dni robocze w godzinach 8.00-20.00. Ile zapłacimy za połączenie? Wszystko zależy od taryfy naszego operatora, z której obecnie korzystamy.

Podczas rozmowy z doradcą banku trzeba będzie podać swoje dane osobowe (w tym celu należy posiadać przy sobie dowód tożsamości)  oraz dochód netto z ostatnich trzech miesięcy. Niezbędne będzie także przekazanie danych pracodawcy. Oprócz tego będziemy zobowiązani podać informacje o posiadanych aktualnie zobowiązaniach finansowych.

W trakcie połączenia konsultant banku wypełni z nami wniosek kredytowy i przekaże do analizy. Decyzję kredytową poznamy telefonicznie, jednak będzie to jedynie decyzja wstępna. By uzyskać wiążącą decyzję kredytową i podpisać umowę o pożyczkę i tak będziemy musieli udać się osobiście do oddziału banku, choć będzie to placówka, którą sami wybierzemy. Pieniądze z kredytu bank przeleje na nasze konto bądź wypłaci w gotówce - w zależności od naszego wyboru.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam