Jak subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na kartę debetową?

2015-01-16 09:16:46

Subskrypcja jest terminowym bądź bezterminowym zamówieniem. Chcąc korzystać z wybranych usług, subskrybujemy je, a jeśli podlegają cyklicznym płatom, wskazujemy, w jaki sposób chcemy regulować okresowych płatności. Sprawdziliśmy, jak wygląda ta kwestia, jeśli chcemy subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na rachunek karty debetowej.

Coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju usług w Internecie. Chcemy oglądać filmy, czytać artykuły, grać on-line. Często, aby było to możliwe, konieczne są płatne subskrypcje. Po zakupie subskrypcji danej usługi, aplikacji czy funkcji, powinniśmy wskazać źródło finansowania, które potem będzie regularnie obciążane - zwykle na początku każdego okresu subskrypcji.

Uwaga na okres próbny

Reguły obciążania kart płatniczych przedstawiane są w regulaminach usług danych firm. Zwykle są one jednak do siebie podobne. Jeżeli oferowany jest bezpłatny okres próbny, ale nie zrezygnujemy w tym czasie z subskrypcji, będziemy obciążani należnościami w trakcje kolejnych okresów rozliczeniowych, tym samym będziemy mogli swobodnie korzystać z danej usługi.

Aktywacja subskrypcji na kartę debetową

Karta debetowa to standardowy instrument płatniczy, wydawany przez bank. Zwykle, aby aktywować możliwość subskrypcji na rachunek karty debetowej, należy podać dane takie jak:

  • numer karty, który widnieje na jej awersie,
  • datę ważności karty, widoczną również z przodu karty,
  • imię, nazwisko i adres właściciela karty, które będą zgodne z danymi w banku,
  • trzycyfrowy kod CVV2.

Rezygnacja z subskrypcji

Możliwe są zarówno zamiany formy płatności, przedłużanie ważności konta, jak również anulowanie subskrypcji. Firmy zwykle nie utrudniają rezygnacji z subskrypcji. Użytkownicy mogą tego dokonać w dowolnym momencie, robiąc to samodzielnie poprzez ustawiania konta dostępne na poszczególnych stronach internetowych. Zwykle możemy korzystać z danych funkcji do końca danego okresu rozliczeniowego, za który pobrana została ostatnia opłata.

Subskrypcja na rachunek karty debetowej to rozwiązanie dość popularne, ponieważ kartę do konta osobistego posiada prawie każdy. Usługodawcy umożliwiają finalizowanie transakcji tym kanałem. Pamiętajmy jednak, że jeśli zależy nam na szybkości przeprowadzenia transakcji, to karta debetowa może zostać obciążona za zakupy dopiero po upływie kilku dni od ich dokonania.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam