Ile kosztuje przelew z konta oszczędnościowego?

2015-01-19 16:04:29

Na polskim rynku finansowym natkniemy się na banki, które oferują bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego, niestety jest ich niewiele. Zwykle bezpłatny jest jeden przelew w miesiącu, a za każdy następny należy zapłacić. Sprawdziliśmy, ile.

Opłaty za przelewy z kont oszczędnościowych bywają wysokie. Jeżeli zależy nam na możliwości swobodnego przelewania pieniędzy między własnymi rachunkami, warto rozważyć możliwość założenia konta w banku, gdzie opłaty za przelewy nie będą pobierane. Zaznaczmy przy tym, że takie produkty możemy znaleźć w ofertach tylko niektórych banków. Jedną z obecnie najkorzystniejszych ofert oszczędnościowych jest Konto BGŻOptima, w ramach którego nie ponosimy żadnych opłat za przelewy. A jak przedstawiają się tego typu koszty w innych bankach?

Getin Online Konto Oszczędnościowe

W ramach oferty Getin Online Konto Oszczędnościowe bezpłatny jest pierwszy przelew wewnętrzny i zewnętrzny w miesiącu, wykonany drogą internetową, za każdy następny zapłacimy 4,99 zł. Droższe są przelewy telefoniczne, koszt drugiego i każdego następnego wynosi 9,99 zł. Co prawda, bank zapewnia, że wpłat i wypłat można dokonywać w dowolnej kwocie oraz w dowolnym czasie bez ograniczeń, jednak koszty nie zachęcają do ich dokonywania.

EKOprofit w Bossabanku

Posiadacze konta oszczędnościowego EKOprofit w Bossabanku nie zapłacą za pierwszy przelew w miesiącu, natomiast każdy kolejny kosztuje 5 zł dla posiadaczy ROR oraz 10 zł dla pozostałych klientów w przypadku przelewów dokonywanych drogą internetową, droższe są przelewy dokonywane w placówce banku, tutaj podobnie - pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, natomiast każdy kolejny kosztuje 10 zł dla posiadaczy rachunku, a 12 zł dla pozostałych klientów.

SmartProcent w SmartBanku

Podobnie opłatę 5 zł za przelew wewnętrzny internetowy oraz telefoniczny (pierwszy w miesiącu bezpłatny) poniosą posiadacze konta SmartProcent w SmartBanku, natomiast koszt przelewu zewnętrznego wynosi bezwzględnie 5 zł.

Konto Oszczędnościowe na nowe środki w Banku Millennium

W ramach Konta Oszczędnościowego na nowe środki w Banku Millennium pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, każdy kolejny to koszt 7,50 zł. Zaznaczmy, że z tego konta nie ma możliwości zlecania przelewów zewnętrznych.

 

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam