Sprawdź, w którym banku wyrobisz kartę płatniczą z własnym zdjęciem

2015-01-08 12:25:30

Zdjęcie na karcie płatniczej możemy umieścić, spełniając nasz kaprys, jednak może to również stanowić zabezpieczenie. Sprawdziliśmy, w których bankach możemy skorzystać z takiej możliwości.

Przeglądając oferty banków, możemy dojść do wniosku, że coraz mniej z nich posiada w swojej ofercie możliwość wydania karty ze zdjęciem. Jednak jeśli zechcemy taką kartę nabyć, ze względu na bezpieczeństwo czy też z innego powodu, bez problemu taką ofertę możemy znaleźć - np. w ING Banku Śląskim.

Moja Karta w ING

Najpopularniejszą kartą płatniczą, na której można umieścić dowolne zdjęcie, jest Moja Karta w ING Banku Ślaskim. Wydanie karty z własnym zdjęciem to koszt 15 zł. Tyle samo kosztuje zmiana wizerunku karty ze standardowego na Moją Kartę ING. Użytkowanie karty jest bezpłatne, jeżeli miesięczna wartość rozliczonych transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 200 zł, a jeżeli ta suma będzie mniejsza, zapłacimy 7 zł.

Sprawdź też: Jak aktywować kartę w ING Banku Śląskim?

Wydana karta ważna jest 5 lat. Warto dodać, że plastik posiada wszystkie funkcjonalności karty do konta Visa lub Maestro. Mamy możliwość umieszczenia na karcie samodzielnie stworzonego wizerunku albo możemy skorzystać z gotowego projektu udostępnionego w specjalnej galerii.

Karty Maestro w euro również w ING

Podobnie posiadacze karty Maestro w euro oferowanej posiadaczom rachunku walutowego w euro w ING Banku Śląskim mogą zamówić kartę z własnym zdjęciem. Karta pozwala na szybki dostęp do środków, gdy przebywamy za granicą. Można nią płacić bez prowizji za zakupy w Polsce i na całym świecie. Ponadto klient może samodzielnie ustanowić indywidualne limity transakcji bezgotówkowych i gotówkowych.

A co z kartami kredytowymi?

Najpopularniejszą w Polsce kartą kredytową ze zdjęciem jest plastik z oferty Citi Handlowego - Citibank Silver. Kartą można płacić w sklepach i punktach usługowych, oznaczonych symbolem Visa lub MasterCard, w Polsce i na świecie. Karta nie jest powiązana z kontem osobistym.

Sprawdź też: Niepodpisana karta do konta - czy kasjer może ją zniszczyć?

Poza standardowym zakresem ochrony karta Citibank Silver jest dodatkowo i bezpłatnie zabezpieczona nie tylko przez zdjęcie, ale także przez podpis posiadacza na awersie karty. W kartę wbudowano także chip stanowiący dodatkowe zabezpieczenie.

Citi Handlowy oferuje również osobom posiadającym kartę ze zdjęciem aż 72 godziny na zastrzeżenie karty w razie zagubienia lub kradzieży, natomiast w przypadku plastików bez zdjęcia jedynie 48 godzin.

 

Żaneta Pilarska