Sprawdź, ile maksymalnie wypłacisz z bankomatu

2015-01-08 16:16:46

Czy wiesz, ile możesz jednorazowo wypłacić z bankomatu? Sprawdziliśmy to za Ciebie!

Korzystanie z bankomatów stało się naturalną częścią naszej codziennej egzystencji. Nikt z nas już nie nosi w portfelu dużych plików banknotów. Wynika to stąd, że mamy pod ręką karty płatnicze, a w razie konieczności - bankomaty. Pytanie brzmi jednak, ile maksymalnie możemy z nich wypłacić?

Bankomaty Euronet

Euronet to największa sieć bankomatów w Polsce. Ta sieć jest obecna w wielu miejscach i znacznie ułatwia nam życie. Na pewno każdy z nas wypłacił kiedyś z urządzeń tego operatora gotówkę.

Euronet dociera do wielu konsumentów i oferuje wysokiej jakości usługi. Jak przedstawiają się limity wypłat na dzień? Otóż, zakładając że klient nie ustalił sobie limitów dla swojej karty, to z urządzenia Euronetu będzie mógł pobrać jednorazowo od 30 do 40 banknotów. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ogólna wartość, która wcale nie musi odnosić się do bankomatu, z którego w danej chwili chcemy skorzystać. Dlaczego? Bankomat może nie mieć takiej liczby banknotów do dyspozycji albo może nie mieć odpowiednich nominałów. Warto o tym pamiętać.

Bankomaty ING Banku Śląskiego

Również bankomaty banków komercyjnych wyznaczają nam limity. Dla przykładu w ING Banku Śląskim obecne jest ograniczenie techniczne w wysokości 21 banknotów, przy czym ostatnie wartości banknotów są rozmieniane - wypłacane w nominałach mniejszych niż najwyższe dostępne w urządzeniu. Gdy największym nominałem w danym bankomacie ING jest 200 zł, to możemy wypłacić zeń 4000 zł. Jeśli jest to tylko 100 zł, wypłacimy maksymalnie 2000 zł.

Bankomaty Banku Millennium

 

Jeśli jesteśmy klientem Banku Millenium, jednorazowo pobierzemy z bankomatu maksimum 40 banknotów. Maksymalny dostęp nominał w tym banku to 100 zł, więc jednorazowo możemy podjąć 4000 zł.

 

Jak widać, maksymalna suma jednorazowej wypłaty z bankomatu jest zależna od tego, z którego urządzenia wypłacamy pieniądze. Dobrze o tym pamiętać, gdy zależy nam na wypłacie większych kwot.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam