Karta Alfa od Banku Millennium - specjalnie z myślą o mężczyznach

2014-12-30 11:18:40

Cztery lata temu, w 2010 roku, Bank Millenium wprowadził kartę o wdzięcznej nazwie Impresja, dedykowaną kobietom. Teraz wykorzystuje sprawdzony już pomysł i proponuje Kartę Alfa - tym razem z myślą o mężczyznach. Czy i w tym wypadku bank może liczyć na sukces?

Kilka lat temu Bank Millenium doskonale wyczuł zapotrzebowanie i wprowadził na rynek płatniczy kartę dla kobiet Impresja. Dzięki niej, klientki otrzymały moneyback na poziomie 5%, robiąc zakupy w wybranych sklepach. Karta ta okazała się takim hitem, że nawet panowie zaczęli z niej korzystać. Jedynym mankamentem był jednak kobiecy design plastikowego środka płatniczego.

Karta dla prawdziwego mężczyzny

Na szczęście mężczyźni nie będą już musieli przechowywać w swoich portfelach kart zaprojektowanych specjalnie dla pań. Czasami mogło być to krępujące. Bank Millenium umożliwił teraz zamawianie kart dedykowanych specjalnie panom. To już nie Impresja, ale karta Millenium Alfa w ciemno-srebrnych kolorach, np. z motywem motoryzacyjnym. Za kartę zapłacimy 7,99 zł, jeśli nie dokonamy w miesiącu 5 transakcji.

Podobnie, jak w przypadku Impresji, dzięki karcie Alfa można dostać pięcioprocentowy moneyback, płacąc bezgotówkowo w partnerskich punktach handlowych. Obecnie do współpracy z bankiem przystąpił InterCars (zakupy internetowe), Leroy Merlin, Sephora, Apart, TravelPlanet, GO Sport oraz Epik i Cinema City. Oczywiście liczba partnerów programu będzie się systematycznie powiększać, a Bank Millenium już prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami. Każdy, kto będzie używał karty Millenium Alfa, ma szanse odzyskać rocznie maksymalnie 760 zł, pomniejszone o 19% podatku.

Warto podkreślić, że transakcje gotówkowe dokonywane za pomocą tej karty będzie można dokonywać bez płacenia odsetek w okresie 51 dni, jak to jest w innych bankach. Jednak za wypłatę gotówki z bankomatu zapłacimy co najmniej 9,99 zł, a standardowo – 3,99% prowizji.

Raty i ubezpieczenie

Millenium Alfa to również możliwość zakupu na raty. Każdego roku klient będzie mógł dokonać zakupów do 3 tysięcy złotych i rozłożyć je na raty (od pół roku do dwóch lat). Warto podkreślić, że będą to nieoprocentowane raty. Niestety, żeby nie było tak dobrze, zapłacimy za takie raty prowizję. Jej wysokość uzależniona będzie od okresu, na jaki rozłożyliśmy zakupy (2% - pół roku, a maksymalnie 8% dla 24 miesięcy).

Dodatkową zaletą dla panów będzie możliwość skorzystania z pakietów ubezpieczeniowych (Assistance Alfa). W ramach tego ubezpieczenia będzie można nie tylko naprawić samochód, ale także odholować go do warsztatu. To jednak nie wszystko, kolejny pakiet umożliwi także naprawę sprzętu AGD/RTV oraz komputerów. W pakiecie medycznym będzie można liczyć na pomoc medyczną oraz domowe wizyty lekarza. 

Tomasz Słupczyński