Zalety bankowości w smartfonie

2014-12-31 09:11:54

Bankowość mobilna, czyli korzystanie z rachunku osobistego z poziomu smartfona, to rozwiązanie, które ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jakie dokładnie korzyści nam oferuje?

Bankowość w smartfonie jest czymś coraz powszechniejszym. Z pomocą specjalnych aplikacji możemy korzystać z dostępu do konta bankowego również z poziomu naszego telefonu.

Zastępowanie tradycyjnych usług

Do zalet bankowości mobilnej zaliczyć należy z pewnością to, że jest ona w stanie zastąpić szereg dotychczasowych usług. W pierwszej kolejności dzięki niej możemy zastąpić karty płatnicze. Obecnie, aby bezgotówkowo zapłacić za zakupy, nie trzeba posiadać przy sobie karty płatniczej. Do tego wystarczy tylko nasz telefon. Co ciekawe, niektóre banki idą nawet dalej, oferując możliwość płacenia zbliżeniowego gadżetami, np. specjalnym zegarkiem (dla osób posiadających rachunek PKO Konto dla Młodych).

Bankowość mobilna zastępuje także funkcje, które dotychczas realizowała placówka bankowa. Mamy tu na myśli takie czynności jak realizacja przelewów, przeglądanie stanu konta, monitorowanie własnej sytuacji finansowej, realizowanie płatności bezgotówkowych czy zmienianie parametrów konta.

Szybkość i wygoda

Bankowość internetowa ma wielu zwolenników i niektórzy już na poważnie zapomnieli, jak to jest wysyłać przelew na papierowym formularzu. Wadą takiej bankowości jest jednak jej przywiązanie do komputera. Dzięki specjalnym aplikacjom bankowości mobilnej możemy ominąć ten problem. Nasz bank możemy zabrać ze sobą. To otwiera przed nami szereg możliwości jak choćby wykonywanie przelewów w nagłych sytuacjach. Możemy ponadto być na bieżąco ze stanem naszego konta. Usługi bankowości mobilnej są przy tym bardzo intuicyjne i wygodne. Kilka kliknięć i już przelaliśmy pieniądze!

Bezpieczeństwo

Bankowość w smartfonie gwarantuje taki sam poziom bezpieczeństwa jak korzystanie z naszego rachunku z poziomu wyszukiwarki na komputerze. Aplikacje zapewniają ochronę i wymagają od nas stałego logowania się. Banki dbają bardzo starannie o ten aspekt po to, aby użytkownicy byli w pełni chronieni przed cyberatakami czy kradzieżą danych. Ważne jest jednak aktualizowanie systemów operacyjnych urządzeń, z których korzystamy.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam