Zamontuj alarm w samochodzie. Taniej kupisz AC

2014-12-30 15:11:51

Każdy z nas chciałby płacić mniej za ubezpieczenia komunikacyjne. Podpowiadamy - jeśli zamontujesz alarm w swoim samochodzie, możesz liczyć na to, że cena polisy AC będzie niższa.

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne. Do tych pierwszych zalicza się OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej). Do drugiej grupy wchodzi zaś AC (autocasco) oraz NNW (polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków) i inne polisy dodatkowe (np. ubezpieczenie szyb, opon, assistance). Klienci towarzystw ubezpieczeniowych zawsze starają się szukać najatrakcyjniejszych finansowo ofert. Co ważne, sami możemy wpłynąć na cenę poszczególnych składek.

Co wpływa na cenę AC?

Polisa AC to dobry pomysł, jeśli zależy nam na ochronie naszego samochodu w różnych sytuacjach. Zakres ochrony takiej polisy może być zmienny w zależności od tego, czy wybierzemy wersję standardową, czy rozszerzoną produktu.

Zwykle polisy AC zapewniają odszkodowanie w przypadku wypadków, stłuczek, kradzieży, zniszczeń oraz uszkodzeń spowodowanych gradem czy burzą. Jak widać, ten zakres ochrony jest całkiem spory. To właśnie on wpływa na cenę polisy AC. To jednak nie wszystko.

Na cenę AC wpływa także to, jaki posiadamy samochód, a dokładniej istotny jest jego rocznik, marka oraz model.

Nie bez znaczenia jest także miejsce naszego zamieszkania i miejsce, po którym będziemy najczęściej poruszać się naszym autem.

Ze względu na powyższe czynniki i szeroki zakres ochrony, AC może sporo kosztować. Możemy jednak jego cenę obniżyć.

Jak obniżyć cenę AC?

Obniżyć cenę AC możemy w prosty sposób. Między innymi wystarczy zamontować w naszym aucie alarm. Najlepiej, jeśli będzie to wysokiej jakości nowoczesny alarm. Dzięki temu urządzeniu bezpieczeństwo pojazdu wzrośnie nie tylko z naszej perspektywy, ale również z perspektywy towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dla ubezpieczyciela samochód z alarmem to mniejsze ryzyko kradzieży. Wszak alarm ma na celu przestraszenie złodzieja. Dobrze jest więc przed zakupem zamontować w aucie alarm. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko zwiększymy swoje bezpieczeństwo, ale również uda nam się uzyskać o wiele atrakcyjniejszą cenę ubezpieczenia AC.  

Marzena Kazbieruk