Poznaj oferty kont oszczędnościowych z nielimitowanymi przelewami

2015-01-08 15:02:20

Rachunek oszczędnościowy jest elastycznym produktem bankowym w zakresie dostępu do zgromadzonych na nim pieniędzy. Liczymy na zysk, a przy tym chcielibyśmy na bieżąco zarządzać środkami, w tym przelewać je na inne rachunki, gdy zajdzie taka potrzeba. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak.

Na rynku usług finansowych znajdziemy kilka propozycji kont oszczędnościowych, w ramach których można korzystać z nielimitowanych przelewów. Niestety wciąż w wielu przypadkach liczba bezpłatnych przelewów jest ograniczona do minimum.

Sprawdź też: Jak oszczędzać bez podatku?

Warto rozważyć założenie konta Smart Saver w ING Banku Śląskim, w przypadku którego klient nie ponosi opłat za otwarcie i prowadzenie konta. By je założyć, trzeba warto posiadać w tym banku ROR. Internetowe przelewy wewnętrzne są bezpłatne i nielimitowane, ale za przelew zewnętrzny internetowy trzeba zapłacić aż 10 zł (6 PLN w przypadku Klienta posiadającego ROR w ING Banku Śląskim). Również 10zł/6 zł kosztują przelewy wewnętrzne i zewnętrzne telefoniczne oraz dokonywane w oddziale banku. Bez względu na sposób realizacji bezpłatny pierwszy przelew/wypłata w miesiącu rozliczeniowym na własne rachunki klienta. Produkt oprocentowany jest na 3 proc. w skali roku.

Bezpłatnych przelewów mogą również dokonywać posiadacze konta Dobrze Oszczędnościowego w BNP Paribas. Konto oprocentowane jest na poziomie 3 proc. w skali roku (przez 3 miesiące od dnia przystąpienia do promocji). Klient może liczyć na darmowe przelewy z konta oszczędnościowego na własny ROR i przelewy wewnętrzne w placówce banku. Przelewy zewnętrzne z konta oszczędnościowego i wewnętrzne oraz zewnętrzne przez telefon są niedostępne.

Sprawdź też: Oszczędzanie? To nie dla mnie... Najczęstsze wymówki Polaków

Na bezpłatne przelewy w dowolnej ilości można liczyć, zakładając Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku. Posiadacz konta nie płaci za przelewy dokonywane zarówno przez Internet, jak i telefon. Warto zaznaczyć, że nie ma konieczności zakładania ROR-u w banku. Produkt oprocentowany jest na 2,56 proc. w skali roku. Klient może liczyć na darmowe przelewy z konta oszczędnościowego w przypadku przelewów zewnętrznych i wewnętrznych zarówno przez Internet, jak i przez telefon. Jeśli jednak saldo konta uszczupli się w danym miesiącu rozliczeniowym, bank pobierze opłatę za prowadzenie rachunku - w wysokości 30 zł.

Okazuje się, że znalezienie konta oszczędnościowego z bezpłatnymi przelewami jest możliwe. Poszukując produktu, trzeba się jednak zastanowić, czy zależy nam tylko na możliwości dokonywania bezpłatnych przelewów wewnętrznych, na własne konto osobiste, czy mamy zamiar przelewać środki różnymi kanałami, na konta różnych banków.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam